Laptopa su dökülünce ne yapılmalı?

• Konuyu başlatan KBL
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 690
Pirincin en ufak faydası olmaz.

Ben de bu sene çay dökmüştüm, anında gücük kestim söküp kurulamaya başladım ama kısa devre saniyelik olay. Aynı arkadaşınki gibi kapanıyordu cihaz, bilgisayarcı birkaç güç entegresi değiştirip halletti.

Benimkinden farklı olarak arkadaş öylece bekletmiş, 24 saat birçok komponentin kızarması için yeterli bir süre. Tamir edilebilse bile benimkinden daha tuzlu olacaktır.

Lafın gelişi söyledim niye detayına girdiniz ki :D

Lafın gelişi söyledim niye detayına girdiniz ki :D

Toplumda genel bir yanlış algı var. Pirinç tuz şeker un gibi maddelerin nemlenmesini önlüyor. Millet sanıyor ki telefonu tuvalete düşürüp pirincin içine koyunca pirinç tüm o suyu hüpletecek. Böyle cihazların sökülüp anakartın en ince ayrıntısına kadar temizlenmesi lazım.

Pili söktüm içinde su varmış sildim çalıştı, klavyenin 100de 90ı çalışmıyor. Oksitlenmede sorun olur mu? Pili sildim icinide sildim şuan açılıyor.

Toplumda genel bir yanlış algı var. Pirinç tuz şeker un gibi maddelerin nemlenmesini önlüyor. Millet sanıyor ki telefonu tuvalete düşürüp pirincin içine koyunca pirinç tüm o suyu hüpletecek. Böyle cihazların sökülüp anakartın en ince ayrıntısına kadar temizlenmesi lazım.
Açacaktım icini, ama hem fazla bilgim yok hemde açacak tornavide yok lanet bir vida yapmışlar.

Pili söktüm içinde su varmış sildim çalıştı, klavyenin 100'de 90ı çalışmıyor. Oksitlenmede sorun olur mu? Pili sildim icini de sildim şu an açılıyor.

Açacaktım icini, ama hem fazla bilgim yok hem de açacak tornavide yok lanet bir vida yapmışlar.

Laptopta çalışırken bir sıkıntı veya arıza yoksa önemli bir durum yoktur diğer türlü açılmaz veya bazı problemler yaşatırdı klavyeyle kurtardıysanız şanslı sayın kendinizi.

Laptopuma su döküldü, üstündeki suyu silip bir bezin üstüne ters bir şekilde koydum ve 24 saat bekledim. Sunucunda power tuşuna bastıkımda ışık yanıyor ve hemen geri sönüyor. Yardım edin.
Hocam neden 24 saat o şekil bekledi o laptop? Tüm her yerine su girmiştir ve oksitlenme bile başlamıştır. Sizin yapacak hiçbir şeyiniz kalmamış direk servise gönderin.

Hocam neden 24 saat o şekil bekledi o laptop? Tüm her yerine su girmiştir ve oksitlenme bile başlamıştır. Sizin yapacak hiçbir şeyiniz kalmamış direk servise gönderin.

Hocam boşaltabilecek şekilde sökersen (DVD vs) o su boşluğundan suyu atabilirsin ki konu sonunda arkadaş şu anlık bir sorunu olmadığını söylemiş. Aynı durumu daha önce kendimde yaşadığımdan gerekli şekilde boşaltmasını ve kurumaya verimli ortamını ayarlarsan sıkıntı olmaz (kapalı şekildeyken).

Şöyle bir parça koptu bunsuz olurmu yada herhangi birseyle birleştirilebilir mi

Dosya Ekleri

• 1699904253689..jpg
    1699904253689..jpg
    82,1 KB · Görüntüleme: 17

Yeni konular

Geri
Yukarı