Laptopa su dökülünce ne yapılmalı?

• Konuyu başlatan KBL
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 691

KBL

Centipat
Daha fazla  
Laptopuma su döküldü, üstündeki suyu silip bir bezin üstüne ters bir şekilde koydum ve 24 saat bekledim. Sunucunda power tuşuna bastıkımda ışık yanıyor ve hemen geri sönüyor. Yardım edin.

Pili sökün hocam. Direk kapanıyorsa kısa devre yaptığındandır laptobu bilgisayarcıya götünürün kurular eğer siz bilmiyorsanız.

Laptopuma su döküldü, üstündeki suyu silip bir bezin üstüne ters bir şekilde koydum ve 24 saat bekledim. Sunucunda Power tuşuna bastıkımda ışık yanıyor ve hemen geri sönüyor. Yardım edin.

İlk anda içini söküp bataryayı çıkarman lazımdı.
Açılmıyorsa bir yerde oksit durumu olabilir eğer anlıyorsanız içini açıp bakın ancak anlamıyorsanız bir bilgisayarcıya verin halledir onlar.

Laptopuma su döküldü, üstündeki suyu silip bir bezin üstüne ters bir şekilde koydum ve 24 saat bekledim. Sunucunda Power tuşuna bastıkımda ışık yanıyor ve hemen geri sönüyor. Yardım edin.

Büyük ihtimalle devreler oksitlenmiştir elinde uçucu devre spreyi falan varsa anakartı söküp elektrik aksanlarını falan temizlersen belki çalışabilir.

Hocam 24 saat bekleyeceğinize pirince falan koysaydınız yine bir nebze riski azaltırdı tamircinin çözebileceği bir iş bu...

Hocam 24 saat bekleyeceğinize pirince falan koysaydınız yine bir nebze riski azaltırdı tamircinin çözebileceği bir iş bu...

Pirincin en ufak faydası olmaz.

Ben de bu sene çay dökmüştüm, anında gücük kestim söküp kurulamaya başladım ama kısa devre saniyelik olay. Aynı arkadaşınki gibi kapanıyordu cihaz, bilgisayarcı birkaç güç entegresi değiştirip halletti.

Benimkinden farklı olarak arkadaş öylece bekletmiş, 24 saat birçok komponentin kızarması için yeterli bir süre. Tamir edilebilse bile benimkinden daha tuzlu olacaktır.

Pirincin en ufak faydası olmaz.

Ben de bu sene çay dökmüştüm, anında gücük kestim söküp kurulamaya başladım ama kısa devre saniyelik olay. Aynı arkadaşınki gibi kapanıyordu cihaz, bilgisayarcı birkaç güç entegresi değiştirip halletti.

Benimkinden farklı olarak arkadaş öylece bekletmiş, 24 saat birçok komponentin kızarması için yeterli bir süre. Tamir edilebilse bile benimkinden daha tuzlu olacaktır.

Bende çay döktüğünde pirince yatırıp 10 saat civarı kullanılmadan beklettiğimde teknik desteğe ihtiyaç duymadım ama sonradan su döktüğümde destek almak zorunda kalmıştım çünkü görüntü gelmiyordu (monitör bağlamam gerekiyordu) kısacası nereye döküldüğüne bağlı bir durum.

Bende çay döktüğünde pirince yatırıp 10 saat civarı kullanılmadan beklettiğimde teknik desteğe ihtiyaç duymadım ama sonradan su döktüğümde destek almak zorunda kalmıştım çünkü görüntü gelmiyordu (monitör bağlamam gerekiyordu) kısacası nereye döküldüğüne bağlı bir durum.

Cihazdan cihaza da değişiyor, AMD işlemciler daha hassas demişti eleman.

Yine de pirinç kasa içindeki suyu emebilecek kadar güçlü bir malzeme değil. Silika jel bile sadece buharlaşan kısmını emebiliyor. Sizinki anakarta kadar ulaşmamış demek ki o zaman.

Cihazdan cihaza da değişiyor, AMD işlemciler daha hassas demişti eleman.

Yine de pirinç kasa içindeki suyu emebilecek kadar güçlü bir malzeme değil. Silika jel bile sadece buharlaşan kısmını emebiliyor. Sizinki anakarta kadar ulaşmamış demek ki o zaman.

Benim bir dezavantajım cihaz şarda olmadığı için cihaz kapanmamıştı ilk başta bir Intel işlemcili bilgisayar benimki belki oradandır.

Geri
Yukarı