Laptopa sürahiyle su döküldü

• Konuyu başlatan bayv
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 444
Küçükken komşu çocuğu benim PC'ye kola dökmüştü, direkt ters çevirip bir örtü üstüne koymuştuk. Şekerli içecek olduğu için klavye değişimi yapılmıştı. İyice kuruttuğunuzdan emin olun. Klavye düzgün çalıştığına göre şu an klavye kısmı yeterince kuru fakat anakart ya da farklı bir yerde su kalmışsa sorun çıkarabilir. Mümkünse anakartı ve sökebileceğiniz diğer parçaları yerinden çıkartarak birkaç saat kurumaya bırakın. Geçmiş olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Telefon ıslanınca genelde pirince gömün derler ki zamanında işe yaradı. Eğer imkanın var ise gece ekranı kaldırıp alt tarafı pirince koymanı önerebilirim. İçinde kalan nemi alır.

şuan hatta o bilgisayardan yazıyorum mecburen kullanmak durumumdayım işimden dolayı herhangi bi fonksiyonunda hoparlöründe vs. sıkıntı yok, zorlu oyunlarda da denedim herhangi bi performans kaybım yok. İşim çok sıkışık bunun için teknik servise gitmek için zaman harcamalı mıyım?
Kurutma makinesi bileşenlere zarar verebilir, ne amaçla önerdiniz?

1 gün güneş gören bir yere klavye ile ekran 90 derece açı yapacak biçimde koy. Bu süre zarfında kesinlike bilgisayarını açma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Telefon ıslanınca genelde pirince gömün derler ki zamanında işe yaradı. Eğer imkanın var ise gece ekranı kaldırıp alt tarafı pirince koymanı önerebilirim. İçinde kalan nemi alır.
Hocam su her yere girmiştir.

Şu an hatta o bilgisayardan yazıyorum mecburen kullanmak durumumdayım işimden dolayı herhangi bir fonksiyonunda hoparlöründe vs. sıkıntı yok, zorlu oyunlarda da denedim herhangi bir performans kaybım yok. İşim çok sıkışık bunun için teknik servise gitmek için zaman harcamalı mıyım?

Alıntıladığın mesajda teknik servise göndermelisin tarzında cümle kurmadım. Dediğim adımları uygulaman yeterli.

Kurutma makinesi bileşenlere zarar verebilir, ne amaçla önerdiniz?

1 gün güneş gören bir yere klavye ile ekran 90 derece açı yapacak biçimde koy. Bu süre zarfında kesinlike bilgisayarını açma.
Kuantum santrali işletmiyoruz abi, bilgisayar bu. İşin sonunda kurutma makinesinin üflediği havanın sıcaklığı eğer 30cm uzaklıktan tutulursa 55-60 santigrat arasında. Bu da hiçbir açıdan bileşenlere zarar vermez. Makinalara kadın muamelesi yapmanın bir manası yok. Ayrıca "zarar verme ihtimali" olsa bile hiçbir şey yapmadan çalıştırmaktan daha iyi olabilir.

Suyun zararı > Kurutma makinasının zarar verme ihtimali

Zamanında hortum ile yıkanan telefonu (kamera camının içinde buhar kaldı) pirince koyduğumda sabah buhar dahi yoktu ve uzun süre sorunsuz kullanıldı. Açabildiğim tek yeri de SIM kart girişi idi.
Onu demiyorum. Konu sahibinin cihazındaki şey nem değil bildiğiniz su. Su öyle çıkmaz ki. O cihazda fan var bir sürü girinti var suyun girebileceği.

Kuantum santrali işletmiyoruz abi, bilgisayar bu. İşin sonunda kurutma makinesinin üflediği havanın sıcaklığı eğer 30cm uzaklıktan tutulursa 55-60 santigrat arasında. Bu da hiçbir açıdan bileşenlere zarar vermez. Makinalara kadın muamelesi yapmanın bir manası yok. Ayrıca hiçbir şey yapmadan çalıştırmaktan daha iyi olabilir.

Öyle bir durum yok, yanlış bilgilendirme yapmayın. Kurutuma makinesi sıcak konumda iken çoğu bileşene zarar verir.

Ayrıca belirteyim laptop parçalarına harici sıcak hava teması yaptığın vakit, statik elektrik kazandırıp bilgisayarı kökten harcarsın. Lüzumsuz işler bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı