Çözüldü Laptop'a uygun RAM modeli öğrenme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SquWave

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yaklaşık 12 senelik Casper marka laptop kullanıyorum. Şu an 1 adet 2 GB 1 adet 4 GB RAM bulunmakta. 2 GB olan RAM yerine 4 GB RAM takmayı düşünüyorum. Ama uygun parçayı nasıl bulacağımı bilemiyorum. Açıkcası şu an bilgisayarın içindeki aynı 4 GB'lik olan RAM'in aynısından bulup takmak yerine daha yeni marka ve model ürün takmayı istiyorum. Örneğin Kingston marka bir RAM taksam uyumlu olur mu? Bunu nasıl öğrenebilirim?

Çözüm
Evet onun gibi bir SSD alıp kullanabilirsiniz. Cihazınızın SATA 3 olup olmadığını bilmiyorum. Cihazınızın ne olduğunu bile bilmiyorum. Marka/model bilgisi aratarak öğrenebilirsiniz veya HWiNFO programını kullanarak anakart bilgilerini kontrol edin. Belki orada yazıyordur.
merhabalar. ben de samsung marka bir laptop sahibiyim. ram modelim

Samsung M471B5273DH0-CK0 4 GB DDR3 800 MHz​

ben de bir dört gb ram daha taktırmak istiyorum. işlemcim i3 3120m. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Makinamda bulunan mevcut ram budur.
DIMM # 1
SMBus address 0x52
Memory type DDR4
Module format SO-DIMM
Module Manufacturer(ID) A-Data Technology (7F7F7F7FCB0000000000000000)
SDRAM Manufacturer (ID) SpecTek Incorporated (7F7FB500000000000000000000)
Size 8192 MBytes
Max bandwidth DDR4-2666 (1333 MHz)
Part number
Serial number 92170300
Manufacturing date Week 04/Year 19
Nominal Voltage 1.20 Volts
EPP no
XMP no
AMP no

+++ olarak yeni +8 ram ekleyip 2x yapmak istiyorum.
eklemiş olduğum linkteki ramla bu ram aynımı yardımcı olabilirmisiniz.

CPU-Z programını indirip Memory ve iki slotun SPD sekmelerini paylaşır mısınız? Elinizdeki bellek 12 senedir çalışıyorsa sağlamdır demektir. Yeni bir marka takmak zorunda değilsiniz ama çok istiyorsanız bütün değerleri uygun yeni bir marka takabilirsiniz.

Merhaba ben atsam bana da yardım eder misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı