Laptopa virüs bulaştı

0SiriuS0

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Casper Nirvana laptopum var düne kadar hiçbir sıkıntı yoktu CS:GO oynuyordum bugün bilgisayarı açtığım zaman ilk klavye kilitlendi hiçbir şey yazamadım. Yeniden başlat dedikten sonra açıldı bilgisayar ama kendi kendine Q yazmaya başladı sürekli nerede yazılacak bir çubuk olsa Q yazıyor. BIOS şifresi de bile Q yazıyor hatta giremedim o yüzden BIOS'a. BIOS'da kilitlendi sonra Windows güvenlik taraması falan yaptım hiçbir tehdit bulmadı sistem. Comodo adlı antivirüs programını da indirdim o da bir tane virüs bulup sildi ama geçmedi en sonunda Windows'u sıfırdan kurdum silindi tüm uygulamalar ama hâlâ devam ediyor sorun. Bu arada masaüstüne fare ile tıkladığım zaman renkler negatif oluyor ve mesela denetim masasını açıyorum beyaz yerine siyah, turuncu yerine mavi oluyor ekran. Ne yapmalıyım yardım edin lütfen? Gerçekten virüs nasıl geldi bilmiyorum öyle saçma sapan program indirmem webden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana klavye donanım hatası gibi geldi. Sürekli Q yazdırıyorsa tuş basılı kalmıştır ya da kısa devre vardır.
Bana da virüs gibi gelmedi. Mesajı okurken ben de öyle düşündüm fakat ekranın rengi değişti yazınca vazgeçtim. Başka bir klavye ile deneme şansınız var mı? Ve başka bir ekranla.

İmzamda rapor 1 ve 3 paylaşın derken tam olarak nasıl anlamadım.
İşaretli yerleri uygulayın. Bir yanlışlık olmuş işaretlerken :)
1591473802589.png

Geri
Yukarı