Laptopa virüs bulaştı

Arkadaşlar şöyle söyleyeyim sistemde yığın tabanlı arabellek taşması mevcut sanırsam çünkü böyle bir hata gelmişti bir ara kötü amaçlı kişiler falan tam hatırlayamıyorum. Başka bir klavye ile çalışıyor fakat Q harfi hâlâ basılı kalıyor yani başka klavye taktım bilgisayar qqq diye yazarken araya başka harf yazabiliyorum. Neyse ki Google'dan mikrofonu kullanıp antivirüs programı indirebilmiştim ama işe yaramadı :/

Arkadaşlar şöyle söyleyeyim sistemde yığın tabanlı arabellek taşması mevcut sanırsam çünkü böyle bir hata gelmişti bir ara kötü amaçlı kişiler falan tam hatırlayamıyorum. Başka bir klavye ile çalışıyor fakat Q harfi hâlâ basılı kalıyor yani başka klavye taktım bilgisayar qqq diye yazarken araya başka harf yazabiliyorum. Neyse ki Google'dan mikrofonu kullanıp antivirüs programı indirebilmiştim ama işe yaramadı :/
Aynı sorunlar aynı nedenlerden olacak diye bir şart yok, dediğimiz gibi kısa devre ihtimali var diye düşünüyoruz. Sistem açıkken sadece bu başınıza gelebilir, BIOS ekranında da sürekli Q basıyorsa kısa devre düşüyor olmamız gayet doğal.

Şu ana kadar böyle bir zararlıya rastlamadım. Klavyeye sıvı döküldüyse altına geçirmiş olabilir. Belki dediğim gibi klavye ve onun altındaki bileşenlere sıvı teması olduysa kısa devre gibi bir şeyden dolayı bu oluyor olabilir.
Zaten daha öncesinde kaliteli bir AV yüklü olmaması başlı başına bir hata... :)

Kardeşim bugün klavyeyi falan silmişti ıslak mendil ile sıvı teması olabilir derken bundan şüphelenebilirim sadece ama sonra kardeşim rahat kullandığını söyledi bana. Onun dışında sorunun virüs mü yoksa donanım kaynaklı olduğu anlaşılmamış tam haklısınız konuyu açmadan önce bende böyle düşünüyordum ama masaüstünde gidip gelen negatif renkler ve o hata ekranı iyice virüs olduğunu düşündürtmeye başladı fakat anlamsız ki sistem hiçbir şekilde virüs yok diyor ve bilgisayar güvenli diyor. Konunun daha iyi anlaşılması için birazdan bilgisayara gireceğim tekrar, şu an mobilden yazıyorum bu arada tavsiye edilen antivirüs programlarını indirmeye çalışacağım.

Virüs taramasına ve sistemi yeniden kurmanıza rağmen düzelmediyse virüsle alakası yoktur. Bi servise verin, muhtemelen klavye arızası olabilir.

Geri
Yukarı