Laptopa yeni batarya almak vs bataryasız kullanmak

reyizkan

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
1 TB SSD
Merhaba öncelikle laptopumu temizlemek için açtığımda bataryamın şiştiğini gördüm. İnternetde muadiller 650 TL. Orijinal dedikleri ise 1000 TL. HP'nin sitesinde batarya satılmıyor. Laptopumu bataryasız kullanmayı düşünüyorum. Evimde akım korumalı priz var tunç matik bu prizi mi kullanmalıyım? Yoksa UPS mi almalıyım güç kesintisiz priz. Ya da batarya mı almalıyım? Laptopumda sadece oyun oynuyorum. Batarya olarak da muadil alacağım büyük ihtimal.

HP15BC300NT bataryamda TE03XL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski HP laptopumu 2.5 yıl kadar bataryasız kullandım. Şu an kardeşim bataryasız kullanmaya devam ediyor. Bir sorun olmadı.

Batarya alsanızda yine sürekli prizle kullanacaksınız doğru mudur?

Son 5 senedir Dell laptopumu bataryasız kullanıyorum, normal prizle ve en az 50 kere kapandı (elektrik kesintisi, kabloya takılma, oynatma gibi sebeplerden). Hala canavar.

Merhaba öncelikle laptopumu temizlemek için açtığımda bataryamın şiştiğini gördüm. İnternetde muadiller 650 TL. Orijinal dedikleri ise 1000 TL. HP'nin sitesinde batarya satılmıyor. Laptopumu bataryasız kullanmayı düşünüyorum. Evimde akım korumalı priz var tunç matik bu prizi mi kullanmalıyım? Yoksa UPS mi almalıyım güç kesintisiz priz. Ya da batarya mı almalıyım? Laptopumda sadece oyun oynuyorum. Batarya olarak da muadil alacağım büyük ihtimal.

HP15BC300NT bataryamda TE03XL.

Alacağın batarya büyük ihtimalle cakma olacaktır ve patlama riski var o yüzden bataryasız daha iyidir ama seçenek sana kalmış orijinal pil sadece fabrika cikisli vardır.

Son 5 senedir Dell laptopumu bataryasız kullanıyorum, normal prizle ve en az 50 kere kapandı (elektrik kesintisi, kabloya takılma, oynatma gibi sebeplerden). Hala canavar.
Ben de aynı şekilde ama bataryası içinde hala. Bataryasız kullanmak da korumalı prizle bence bir sıkıntı yaratmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı