Bilgisayarı bataryalı veya bataryasız kullanmak

KrafteR boii

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bu konuyu çok dillendirip başınızı ağrıtmak istemiyorum ama bu konu benim kafamı bitiriyor. Benim laptopun markası Casper Nirvana, bataryasız olarak direkt şarz adaptörüne bağlıyorum, sıkıntı olur mu? Bataryalı kullan derseniz devamlı adaptöre bağlı ve şarzda mı olsun? Cevaplarınızı bekliyorum. Uzman birisi söyler ise sevinirim, birkaç gündür araştırıyorum.

(Şarz Türk Dil Kurumu tarafından kabul edilmiştir.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bataryalı+ Şarjda ve %100' de kullanın. Bataryasız kullanırken olası bir elektrik kesintisi sonucunda anakart yanabilir. Elektrik dalgalanması olan bir yerdeysebiz önermem olmayan bir yerdeyseniz yine önermem. Oyun oynarken veya yüksek perfonmans isteyen applikasyonlar kullanacaksanız şarjda bataryada ve %100' de kullanın.

Tahminimce bilgisayarınızda Li-ion batarya var. Bu bataryalar ile eski tip bataryaları karşılaştırmamak lazım. Li-ion bataryaları istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bataryayı kullanma şekliniz bataryanın ömrüne %5-10 bile etki sağlamayacaktır.

Yine de bu durumu önemsiyorsanız uygulayabileceğiniz bazı yöntemleri içeren bir linki aşağıya bırakıyorum. Ama bence uğraştığınıza değmez.

(Şarz Türk Dil Kurumu tarafından kabul edilmiştir.)

Bununla ilgili kaynak gösterir misiniz? Merak ettim. Ben TDK'nin sitesinde arattım ''sonuç bulunamadı'' dedi.

Tahminimce bilgisayarınızda Li-ion batarya var. Bu bataryalar ile eski tip bataryaları karşılaştırmamak lazım. Li-ion bataryaları istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bataryayı kullanma şekliniz bataryanın ömrüne %5-10 bile etki sağlamayacaktır.

Yine de bu durumu önemsiyorsanız uygulayabileceğiniz bazı yöntemleri içeren bir linki aşağıya bırakıyorum. Ama bence uğraştığınıza değmez.

Bununla ilgili kaynak gösterir misiniz? Merak ettim. Ben TDK'nin sitesinde arattım ''sonuç bulunamadı'' dedi.
Edebiyat hocam internetten bize gösterdi 2 sene oldu ama çıkmasa bile sözlükoerde olması gerek.
Bataryalı+ Şarjda ve %100' de kullanın. Bataryasız kullanırken olası bir elektrik kesintisi sonucunda anakart yanabilir. Elektrik dalgalanması olan bir yerdeysebiz önermem olmayan bir yerdeyseniz yine önermem. Oyun oynarken veya yüksek perfonmans isteyen applikasyonlar kullanacaksanız şarjda bataryada ve %100' de kullanın.
Bana dedikleri bataryanın ömrü biter dediler şarzdan çıkardığın anda 5 dklık bir bataryan olur dediler ama. Dediğiniz şekili devamlı kullanacağım değil mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı