Laptopa yeni ekran kartı takılır mı?

vezo16

Zeptopat
Daha fazla  
Lenovo laptopta ekran kartım çöktü ve tamire götürdüğümde yeni ekran kartı takman lazım dedi. Acaba kiminle görüşebilirim.
Ekran kartım; AMD R5 M330.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı modeli takabilirsin başka bir model ekran kartı takamazsın. Başka bir model ekran kartı takman için eGPU yapman lazım. Takma işlemini kendin yapamazsın BGA makinesi ile laptopun içinde bulunan GPU çipini alıp aynı model çipi takıp işlem bitiyor.

Laptopların %90'nında ekran kartı değişmez. Eminim ki seninkinde de değişmiyordur.
Laptopa harici bir ekran kartını takabilecek kadar tecrüben olmadığı da anlaşılıyor.
Bence bir o kadar daha para (tamir için) biriktir eski laptopunu sat ve yeni laptop al. Düzeltmeye değmez büyük ihtimalle.

Lenovo laptopta ekran kartım çöktü ve tamire götürdüğümde yeni ekran kartı takman lazım dedi. Acaba kiminle görüşebilirim.
Ekran kartım; AMD R5 m330.

Götürdüğün bilgisayarcı seni kazıklıyor hocam bilgin olsun.
Notebook un ekran kartı yenilenmez.

Sadece reballing yapılabilir bunun içinde bir milyon dolarlık bir cihaz gerekir.
Eğer götürdüğün yer bu donanıma sahip değil ise ya cihazında başka bir arıza var ya da ekran kartı çipini hava tabancası ile ısıtıp geçici çözüm bulacak.

Ekran kartı soketi var ise takılır. Genelde Laptop içinde harici ekran kartı soketi bulunur. Eğer var ise bu durumda takılabilir. ekran kartı soketi USB3.0 üzerinden laptopa takılır ve nispeten yavaştır ve pahalıdır... Anakart üzerine lehimli değil ise takılabilir. Bazı dizüstü bilgisayarlarda harici ekran kartıda olsa anakart üzerinde oluyor. Bu durumda takılamayabiliyor. Ayrıca yeni ekran kartları fazla enerji tüketimi yapıyor Akım kapasitesi ve değerleri uyumlu ve paralel olmalı
Değilse Laptopta mavi ekran sorununa neden oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı