Laptop'da Alt+Tab yapınca FPS artıyor, oyuna girince tekrar düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

TahaTarim

Centipat
Merhaba öncelikle ben bir laptop kullanıcısıyım ve bilgisayarımdan Valorant adlı oyunu oynuyorum. Oyunda Alt+Tab yapınca oyunumun FPS'i 320'lere ulaşıyor fakat ben oyunu 120 FPS civarlarında oynuyorum. Çok ilginç geldi çözüm mü var mıdır?

Merhaba öncelikle ben bir laptop kullanıcısıyım ve bilgisayarımdan Valorant adlı oyunu oynuyorum. Oyunda Alt+Tab yapınca oyunumun FPS'i 320'lere ulaşıyor fakat ben oyunu 120 FPS civarlarında oynuyorum. Çok ilginç geldi çözüm mü var mıdır?
Tahminimce o 300 küsür FPS bir saniye gibi kısa sürüyordur.
Çözülecek bir şey yok

Ortada bir sorun yok ki çözümü olsun. FPS menülerde, hareketsiz yerlerde daha yüksektir her zaman.

Geç cevap verdim kusura bakmayın. Siz hareketsiz yerlerde ve menülerde FPS artar demişsiniz fakat ben Alt+Tab yaptığımda oyun arka planda devam ediyor benim karakterim hareket etmese bile oyun içinde ki her şey hareket ediyor ve menüde Alt+Tab yaptığımda da FPS artıyor.
Tahminimce o 300 küsur FPS bir saniye gibi kısa sürüyordur.
Çözülecek bir şey yok.

Oyun arkada çalışırken yüksek FPS ile ben ekranıma alınca ise normalde aldığım FPS değerlerine düşüyor yani Alt+Tab'da FPS her zaman yüksek kalıyor.

Siz Alt+Tab'dayken ekranda oyun olmuyor ve masaüstü oluyor. Oyun ekrana geldiğinde ise oyunu işlemeye başlıyor ve FPS'iniz haliyle düşüyor. Bu bir sorun değil. Oyun alttayken gpunuz Valorant'ı işlemek zorunda değil. Çünkü ekrana gelen şeyler sizi ilgilendirir. Alt Tab'da normal masaüstü gibi kullanmaya devam ediyorsunuz.

Geri
Yukarı