Laptopdan masaüstüne dosya aktarımı

WOODCUTTER

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Arkadaşlar laptoptan masaüstüne Superbeam programı sayesinde 6MB/s hızla veri aktarabiliyorum. Daha hızlı veri aktarmak mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop kablosuz bağlı ise gayet iyi bir değer 6MB/sn. Ben de Filezilla Server kullanıyorum. 4-5Mbit hızlarda seyrediyor. Onun dışında Samba Share kullanabilirsiniz. Mantıken en hızlı ve en güvenli aktarımı bu sağlar. Paylaşacağınız klasöre sağ tıklayın. Gelişmiş ağ ağarlarından dosya paylaşımını etkinleştirin. Paylaşım menüsünden paylaşımı açılacak kullanıcıyı seçin ve paylaşın. Bağlanacağınız bilgisayarda da paylaşımı etkinleştirin ve çalıştır penceresine paylaşım yapan bilgisayarın ismini, \\BenimBilg şeklinde girin akabinde kullanıcı adı ve şifrenizle dosyayı kopyalayın.

Laptop kablosuz bağlı ise gayet iyi bir değer 6MB/sn. Ben de Filezilla Server kullanıyorum. 4-5Mbit hızlarda seyrediyor. Onun dışında Samba Share kullanabilirsiniz. Mantıken en hızlı ve en güvenli aktarımı bu sağlar. Paylaşacağınız klasöre sağ tıklayın. Gelişmiş ağ ağarlarından dosya paylaşımını etkinleştirin. Paylaşım menüsünden paylaşımı açılacak kullanıcıyı seçin ve paylaşın. Bağlanacağınız bilgisayarda da paylaşımı etkinleştirin ve çalıştır penceresine paylaşım yapan bilgisayarın ismini, \\BenimBilg şeklinde girin akabinde kullanıcı adı ve şifrenizle dosyayı kopyalayın.
Kablolu bağlantı ile bu hızı katlamak mümkün mü peki?

Çoğu laptop 100Mbit LAN ve 72Mbit koblosuz ağ ile geliyor. Modeminiz izin veriyorsa ikisini de kablolu bağlayarak bant genişliğinin sınırlarına ulaşabilirsiniz. Yani teorik olarak 10MB/sn bir hıza sahip olmanız gerekiyor. Tabi teorik bilgiler her zaman gerçek olmuyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı