Laptopla prizde oyun oynarken şarjı azalıyor

Yağızhan55

Decapat
Daha fazla  
Laptop bana ulaşalı 12 gün oldu ama Bannerlord, F1 22 gibi oyunlarda laptop prize takılı %100 şarjda olmasına rağmen şarjın 95 93vs olduğunu gördüm. Bu durum normal midir ara kabloyla uzatıyorum güç kablosunu alakası var mıdır? Herkes tahminlerini söylemiş bu normal midir değil midir? Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kablosu kırık olabilir kablonun kırık olan yerinde akım ya az geçiyor ya da ara sıra temeassızlık oluyor olabilir kablo ile oyna şarj göstergesi gidip geliyorsa kırıklık vardır değilse bataryadan da kaynaklanabilir

Laptop bana ulaşalı 12 gün oldu ama Bannerlord, F1 22 gibi oyunlarda laptop prize takılı %100 şarjda olmasına rağmen şarjın 95 93vs olduğunu gördüm. Bu durum normal midir ara kabloyla uzatıyorum güç kablosunu alakası var mıdır? Herkes tahminlerini söylemiş bu normal midir değil midir? Ne yapmalıyım?
Aynı şey benim Laptopta da var. Standart bir şeydir diye pek umursamamıştım. Bilgisi olan var mı?

Marka model nedir?

Belirli bir yüzdeye gelip sabit kalıyorsa pil korumasıyla alakalıdır, durmadan düşüyorsa adaptör sisteme yetersiz geliyordur. Durum hangisi ve laptop modelin ne?

HP Victus e0073nt hp online desteğiyle konuştum bazı çözümler sundular deneyeceğim

Belirli bir yüzdeye gelip sabit kalıyorsa pil korumasıyla alakalıdır, durmadan düşüyorsa adaptör sisteme yetersiz geliyordur. Durum hangisi ve laptop modelin ne?
Lenovo IdeaPad mi?
Marka model nedir?
HP Victus e0073nt hp online desteğiyle konuştum bazı çözümler sundular deneyeceğim

Aynı şey benim Laptopta da var. Standart bir şeydir diye pek umursamamıştım. Bilgisi olan var mı?
Hp sevisinden birine sorduğumda bunun normal olmadığını şu sonucu dene diye bir link attı

Dostum bende Lenovo Ideapad Gaming 3 var aldığımda adaptör 130W olarak geldi aynı sorun bende de vardı. Desteği aradım ve bana adaptörün laptopu besleyemediğini söylediler ve 170W adaptör yollandı şu an hiçbir sorunum yok.

Ben bu durumu MSI Laptop'um için desteğe mail atarak sordum. Benim bilgisayarım için (muhtemelen çoğu pc için de) CPU ve GPU'nun yüksek seviyelerde daha uzun süre çalışması için adaptör ile batarya arasındaki güç dağıtımını kontrol ettiğini söylediler.

Kısacası bu bir özellik ve sorun teşkil etmiyor anladığım kadarıyla.

As for the battery of the laptop was lowering down when playing games:
This is hybrid Power feature enables the CPU and GPU to stay overclocking for a longer time under heavy loading by coordinating the battery and the AC power adapter for the power consumption.

Yeni konular

Geri
Yukarı