Oyun oynarken prizdeki laptopunuzun şarjı azalıyor mu?

tahajpg

Decapat
Daha fazla  
Benim azalıyor, servisle konuştum, laptopun batarya vs. değerlerinde sıkıntı yok. Burada da konulara baktığımda çoğu laptopta olan bir durum, sorun olmadığını söyleyen kişiler gördüm. Benim ortalama 92 seviyelerine düşüyor minimum. Sizlerde nasıl acaba bu durum? laptop marka modeli ile söylerseniz çok iyi olur. HP Omen benimki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo V14-ADA AMD Ryzen 3 3250u modeli.

Ve hayır, şarjda oyun oynarken düşmüyor.

Bazı laptoplar şarja takılı iken %100 (veya o civarda bir seviye) olunca şarj olmayı kesiyor. %80-90 (neyse işte) olunca şarj olmaya devam ediyor. Böyle bir durum yaşıyor olabilirsiniz.

3 yıldan uzun süredir kullandığım MSI cihazın bataryası eski performansını veremiyor olsa da şarjdayken azalma gibi bir durum söz konusu değil.

Monster Abra A7 v12.2 kullanıyorum 13 aydır. Oyun oynarken/oynamazken sürekli şarjda kullanıyorum ve hiç pil seviyesi düşmüyor.

Benim eski laptop da da düşüyordu. NVIDIA denetim masasında güç modunu maksimum performansdan dengeliye getirdim. Pilim azalmamaya başladı ancak 2-3 FPS düşüyor o da çok önemli değil.

Bazı oyuncu bilgisayarları adaptöre ek olarak batarya gücünü de kullanarak daha fazla performanslı olmayı tercih ediyor. Bu teknoloji MSI'da "Hybrid Power" olarak geçiyor.
Monster ve Acer'ın bazı modellerinde de bu şekilde batarya azalma durumu vardı. Ben Excalibur G770 kullanıyorum, 120W adaptörü var, batarya azalmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı