Laptoplar hakkında sohbet

Yok hocam ya, güldüm gece gece 😃 Benim 520MX çok iyi kartmış o zaman 😛 (!)

Yeni çıkacaklar da dahil olmak üzere 3A oyunlarda 60+ FPS'i kaç yıl daha sağlar? Ayarlar Ultra'dan ortaya doğru düşecek tabii.

Ortaya kadar 4-5 sene, 6 hatta 7'yi bile zorlayabilir düşük ayarlarda.

Oyun için laptop alan kafama tüküreyim. Fan sesinden oyunun sesi zor duyuluyor. Eğer mümkünse masaüstü alın benim gibi pişman olmayın. Ha illa laptop alacaksanız mutlaka soğutması iyi olsun.

Modeline göre değişir, marka model söyler misiniz?

Ortaya kadar 4-5 sene, 6 hatta 7'yi bile zorlayabilir düşük ayarlarda.

Dediğiniz mantıklı geldi hocam, NVIDIA'nın 30 serisini bırakıp da kolay kolay 40 serisine geçebileceğini düşünmüyorum. Çünkü şu sene sıkıntılı bir sene gibi duruyor ve bu sıkıntı devam edecek gibi. Bir yanda da geçen aylarda önerilen sistem gereksinimi olarak 1660Ti kart isteyen görmüştüm sanırım, endişelendirmiyor değil.

Acer Nitro 5 AN515-54.

8 GB RAM, GTX 1650, i5 9300H.

Aynı modeli test etme şansı bende bulmuştum, hoparlörler çok zayıftı fan seside onları bastırıyordu. Kulaklık takmadan o laptoptan zevk almak çok zor...

Bana incelediklerim arasında en sessiz ROG serisi gelmişti. Yukarıdaki hocalarım, @Dark Lord of the Sith falan kızar belki ama Legion'larda fazla takılamamıştım 😃 Ama R7 4800H olan işlemcisiyle çok fazla ısınmamasından dolayı fanları çok çalıştırıp ses yaptığını düşünmüyorum. Hatta @Ryota hocama soralım. Hocam, sizin fan sesiniz nasıl?

Bana incelediklerim arasında en sessiz ROG serisi gelmişti. Yukarıdaki hocalarım, @Dark Lord of the Sith falan kızar belki ama Legion'larda fazla takılamamıştım 😃 Ama R7 4800H olan işlemcisiyle çok fazla ısınmamasından dolayı fanları çok çalıştırıp ses yaptığını düşünmüyorum. Hatta @Ryota hocama soralım. Hocam, sizin fan sesiniz nasıl?
Monster V20.2 3060 ve Legion Y520/530'a, hatta benim deskop bilgisayarıma göre bile daha sessiz. Bunu şöyle anlatabilirim. Windows'un sesi %40 iken YouTube üzerinden video izlediğimi varsayalım. YouTube'daki videonun sesini en dibe çeksem bile rahat duyabiliyorum, fanlar engel olmayacak kadar sessiz oluyorlar boşta. Malum işlemci sıcaklığı sürekli artmadığından da fanlar bi hızlanıp bir durmuyor. Ben cidden memnunum yani. 😊
Oyun için laptop alan kafama tüküreyim. Fan sesinden oyunun sesi zor duyuluyor. Eğer mümkünse masaüstü alın benim gibi pişman olmayın. Ha illa laptop alacaksanız mutlaka soğutması iyi olsun.
Birçok laptop gördüm, bu dediğiniz genelde giriş seviyesi, hoparlörleri güçlü olmayan ve kasası çok ses geçiren modellerde oluyor. Örneğin bendeki cihazın fanları ile IPG3 kasanın fanları aynı RPM'de dönmesine rağmen sanki IPG3'te daha çok ses çıkıyor gibi geliyor kulağa. Yalıtımla da alakalı.

Ama genele vurduğumuzda R5/R7 işlemcili dizüstü bilgisayarlar daha az ısınıp daha az ses çıkarıyorlar. En azından 3000/4000 serisi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı