Laptoplar hakkında sohbet

Ramazan Ö

Hectopat
@Radeon RX 5500M hocam açacağını söylemişti ama unuttu sanırım. Ben de aşağıda linkini bıraktığım ürünü görünce dayanamadım, açayım dedim. Hem diğer konularda diğer modelleri de sormak zorunda kalmayız, böylece konu da kilitlenmez 😃

Acer Nitro 5 3060

Nasıl? Bu fiyattayken almayı düşündürtmedi değil.

Son düzenleme:
@Radeon RX 5500M hocam açacağını söylemişti ama unuttu sanırım. Ben de aşağıda linkini bıraktığım ürünü görünce dayanamadım, açayım dedim. Hem diğer konularda diğer modelleri de sormak zorunda kalmayız, böylece konu da kilitlenmez 😃

Acer Nitro 5 3060

Nasıl? Bu fiyattayken almayı düşündürtmedi değil.

Bizim konunun kilidi açıldı diye açmadım hocam, fiyat güzel gibi. Ama Acer sevmiyorum şahsen.

Tam da diğer konudan mesajı buraya alıntılıyordum 😃

Açıkçası Helios dışında ben de sevmiyorum ama bunun fiyatı çok iyi geldi. Keşke 17.3" olsaydı. :(

Ekran kartı TDP değeri nasıldı hocam?
İmkanınız varsa kaçırmayın bence, Legion 7 bu fiyata harika.
Eki Görüntüle 988021

O da bol ışıklı hocam, severiz:)
@Radeon RX 5500M:
Maalesef hocam, Amazon'dan olsa garanti verecekleri için zorlardım belki ama Newegg'in Amazon kadar kaliteli olduğunu düşünmüyorum. Biraz daha var gibi o günlere. :)
Bunun 15.6inç hali 11 civarıydı dolar 8'e fırlamadan önce. Tam alacaktım, sabah alayım dedim... Fiyat 14 bin oldu.
@Shimada Sensei:
Maalesef hocam, şu durumda sizi gerçekten çok iyi anlıyorum. Aynı şeyi T7 V19.7, Rog Strix G17, MSI GE75 Raider ve GL75 gibi modellerde dibine kadar deneyimledim :(

Ayrıca hocam, özel değilse bir soru sormak isterim. Sizin Fenix vardı, onu ne yaptınız?

Etiketleri çoklu alıntıda bazen bildirim gitmediği için atıyorum :)

Son düzenleme:
Ayrıca hocam, özel değilse bir soru sormak isterim. Sizin Fenix vardı, onu ne yaptınız?
Kuzene sattım hocam. Kalın ve ağırdı ayrıca para da lazımdı biraz. Yerine Predator Triton 300 aldım, cebime 2 bin kaldı.

Kuzene sattım hocam. Kalın ve ağırdı ayrıca para da lazımdı biraz. Yerine Predator Triton 300 aldım, cebime 2 bin kaldı.
İyi yapmışsınız hocam, Triton hakkında pek fikrim yok ama Helios'un kalitesi neredeyse MSI GP66 kasası diyebilirim. GL'den daha iyiydi. Çok sağlam hissettiriyordu yani. Belki Fenix'den farketmişsinizdir MSI'ın fan sesi biraz daha fazla çıkıyordu, Helios bi' tık daha az geldi bana.

İyi yapmışsınız hocam, Triton hakkında pek fikrim yok ama Helios'un kalitesi neredeyse MSI GP66 kasası diyebilirim. GL'den daha iyiydi. Çok sağlam hissettiriyordu yani. Belki Fenix'den farketmişsinizdir MSI'ın fan sesi biraz daha fazla çıkıyordu, Helios bi' tık daha az geldi bana.
Kalite olarak farkını hissettiriyor gerçekten. Triton MSI'ın Stealth serisine rakip, Helios Leopard serisine. Triton kalınlık ve ağırlık olarak GS66 Stealth'le aynı. İç donanım ve soğutma olarak de hemen hemen aynılar. MSI mekanik ve her tuşa özel RGB aydınlatmalı klavyesi ve 240Hz paneliyle öne geçiyor.

Kalite olarak farkını hissettiriyor gerçekten. Triton MSI'ın Stealth serisine rakip, Helios Leopard serisine. Triton kalınlık ve ağırlık olarak GS66 Stealth'le aynı. İç donanım ve soğutma olarak de hemen hemen aynılar. MSI mekanik ve her tuşa özel RGB aydınlatmalı klavyesi ve 240Hz paneliyle öne geçiyor.
Hocam Türkiye'de biliyorsunuz önceki seride kırmızı klavye olanlar daha yaygın gelmişti bana. Acer'de 4 bölge RGB var diye hatırlıyorum ve kasası da güven veriyordu açıkçası. GS de GE'ye eşit diye biliyorum. Cidden iyiymiş o zaman hocam.

Acer Nitro 5

Bu cihaz Helios ya da Triton olsaydı 17.3" olmamasına rağmen daha ciddi düşünürdüm. Fiyatı güzel geldi bana, Türkiye'de ilk gün 13-14K fiyattan çıktı. Satıcılar 24 saat geçmeden dolar tekrardan artıp da 9 olmuşcasına, 16K civarına çıkartıp kâr oranlarını baya bi' arttırdılar.

2060 daha pahalı 😃

Son düzenleme:

Geri
Yukarı