Laptoplara overclock yapılır mı?

F3arlessTR

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Malatyaa
Daha fazla  
Arkadaşlar pek fazla bilmiyorum OC işini. Laptoplarda olur mu? İşlemcim:
AMD A6 3420M.
RAM: 4 GB.
E. Kartı 7600m/6520g.
Cevabınızı bekliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran kartınıza yapılabiliyor, eğer işlemciye de yapılabiliyorsa BIOS içerisinde CPU bölümünde yazar ama bilmiyorsanız yapmayın derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran kartınıza yapılabiliyor, eğer işlemciye de yapılabiliyorsa BIOS içerisinde CPU bölümünde yazar ama bilmiyorsanız yapmayın derim.

Bir videolu anlatımı var mı?
E.kartına overclock yapsam gta 5 gibi 2013 2014 oyunlarını acar mi ?

GTA 5 gibi 2013-2014 oyunlarını açar mı?
Açabilir ama yapmanız gereken OC'yi dizüstünü bırakın masaüstü sistemler bile soğutamaz ve kartın köprüleri çatlar (veya kapasitörler infilak eder), kısaca açamazsınız (Low Settings olarak açar, türkçesi düşük ayar sanırsam).

Son düzenleme:
Arkadaşlar pek fazla bilmiyorum OC işini. Laptoplarda olur mu? İşlemcim:
AMD A6 3420M.
RAM: 4 GB.
E. Kartı 7600m/6520g.
Cevabınızı bekliyorum.
İşlemci biraz sorun yaratabilir ama OC olmadan o sistem 720P en düşük ayarlarda GTA 5 oynatır. Ekran kartı o kadar zayıf değil.
Sorunuzun cevabı ise OC olmaz. Olsa bile verim alamazsınız uğraşmaya gerek yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı