Laptoplardaki ısınma sorunu genel mi?

Bütçe
35000
Tulpar'ların o paraları hak ettiğini düşünmüyorum onun yerine yeni kasa Acer Nitro'lar çok daha iyi soğutma sunuyor.

115 dereceye hiçbir laptop çıkamaz.

Limitördü throttledı şuydu buydu zaten çıkamaz 100 üstüne kolay kolay. (ben eski laptopumda 107 görmüştüm nasıl bilmiyorum) Hadi oldu da çıktı diyelim bu 110-115 de zaten işlemci diye bir şey kalmaz ortada.

Limitördü throttledı şuydu buydu zaten çıkamaz 100 üstüne kolay kolay. (ben eski laptopumda 107 görmüştüm nasıl bilmiyorum) Hadi oldu da çıktı diyelim bu 110-115 de zaten işlemci diye bir şey kalmaz ortada.

Aslında kalır ama çıkamaz. Üreticiler 100 veya 105 dereceye kadar izin veriyor olay o kadar. Kolay kolay değil çıkamaz normalde 100 derece de iken kısar kısar kısar sonra kapanır.

Keşke Monster almasaydın Monster soğutma açısından çok kötü bir marka.
Benim değil ki zaten.
Monster'ın dandikliği. Monster'ın dediğiniz özelliklerde ki laptopları berbat. Victus da aşırı iyi degil ama gayet güzel rakamlar alabiliyorsunuz performans kısmında. MSI Thin ve birkaç model almayın diğerleri gayet iyi modeller. Ama sesten çok feragat edemezsiniz belki de daha çok ses çıkar çünkü laptoplarda kasaların aksine büyük ve düşük RPM'li fanlar değil küçük ve yüksek RPM'li fanlar kullanılıyor bariz nedenlerden dolayı.
MSI Katana düşünüyorum 12. nesil intel işlemcili 4060 kartlı.

Hafta sonu evde masaüstüm varken laptobun yüzüne bakacağımı sanmıyorum o yüzden aklım MacBook'a da kaymıyor değil sizin tavsiyeleriniz neler? Üniversitede kullanacağım alacağım laptobu mühendislik bölümü.

Benim değil ki zaten.

MSI Katana düşünüyorum 12. nesil Intel işlemcili 4060 kartlı.

Hafta sonu evde masaüstüm varken laptopun yüzüne bakacağımı sanmıyorum o yüzden aklım MacBook'a da kaymıyor değil sizin tavsiyeleriniz neler? Üniversitede kullanacağım alacağım laptopu mühendislik bölümü.

Eğer pil ömrü önemli ise ve prizde olmadan performans gerekiyorsa MacBook alın gitsin zaten. Windows laptoplar pilde iken çok güçlü olamıyorlar maalesef ve pilleri çok uzun gitmiyor. Yeni M1 işlemcili bir MacBook alırsanız pil ömrü ve performanstan kayıp yaşamazsınız güçlü bir mobil işlemci sonuçta ama tabii gidip Intel işlemcili MacBook alırsanız her ikisi de aynı mal olur yani olayı kalmaz. Sizin kararınız. Ne yapacağınıza bağlı ama Windows laptoplardan helede Gaming olanlardan uzun bir pil ömrü beklemeyin 3 saat kurtarırsa iyi demektir.

Eğer pil ömrü önemli ise ve prizde olmadan performans gerekiyorsa MacBook alın gitsin zaten. Windows laptoplar pilde iken çok güçlü olamıyorlar maalesef ve pilleri çok uzun gitmiyor. Yeni M1 işlemcili bir MacBook alırsanız pil ömrü ve performanstan kayıp yaşamazsınız güçlü bir mobil işlemci sonuçta ama tabii gidip Intel işlemcili MacBook alırsanız her ikisi de aynı mal olur yani olayı kalmaz. Sizin kararınız. Ne yapacağınıza bağlı ama Windows laptoplardan helede Gaming olanlardan uzun bir pil ömrü beklemeyin 3 saat kurtarırsa iyi demektir.
15 inç M2 MacBook düşünüyorum. Hafta sonu da evde masaüstümde oyunumu oynarım diye düşünüyorum ama bir yandan da MacBook aldığıma pişman olur muyum bilmiyorum. Genel olarak kütüphanede ders notları YouTube vs. Gündelik işlerde kullanacağım. Aşina olduğum Windows’u bırakmaktan endişeliyim açıkçası.

Benim değil ki zaten.

MSI Katana düşünüyorum 12. nesil intel işlemcili 4060 kartlı.

Hafta sonu evde masaüstüm varken laptobun yüzüne bakacağımı sanmıyorum o yüzden aklım MacBook'a da kaymıyor değil sizin tavsiyeleriniz neler? Üniversitede kullanacağım alacağım laptobu mühendislik bölümü.
katanada ısınma var diye biliyorum

15 inç M2 MacBook düşünüyorum. Hafta sonu da evde masaüstümde oyunumu oynarım diye düşünüyorum ama bir yandan da MacBook aldığıma pişman olur muyum bilmiyorum. Genel olarak kütüphanede ders notları YouTube vs. Gündelik işlerde kullanacağım. Aşina olduğum Windows'u bırakmaktan endişeliyim açıkçası.

Hocam bilemiyorum dediğim gibi sizin seçiminiz. Ama katana serileri çok iyi seriler değiller onu da söylemeliyim yüksek bir bütçeniz yoksa MSI yaklaşmanızı önermem. ASUS TUF veya Acer Nitro bakabilirsiniz veya pil ömrü onlara karşı biraz daha iyi Victus var ama soğutmadan biraz feragat etmiş olursunuz. Önerim bunlar.

Hocam bilemiyorum dediğim gibi sizin seçiminiz. Ama katana serileri çok iyi seriler değiller onu da söylemeliyim yüksek bir bütçeniz yoksa MSI yaklaşmanızı önermem. ASUS TUF veya Acer Nitro bakabilirsiniz veya pil ömrü onlara karşı biraz daha iyi Victus var ama soğutmadan biraz feragat etmiş olursunuz. Önerim bunlar.
Hocam pili mühim değil uçak motoru gibi ses çıkarmasın yeterli bana 35 40bin tlye önerebileceğiniz var mıdır?

Hocam pili mühim değil uçak motoru gibi ses çıkarmasın yeterli bana 35 40bin TL'ye önerebileceğiniz var mıdır?

Hocam normal bir laptop alırsanız ki buna HP Victus da giriyor zaten o kadar ses çıkarmıyor laptop sadece fanı fullerseniz uçak motoruna döner tüm laptoplar öyle ona yapacak bir şey yok. Neredeyse her laptopun yönetim uygulamasında bir sessiz mod bulunuyor zaten. Siz sanırım Monster kullanmışsınız o laptop ta büyük ihtimal fanı kısınca laptop yanıyordu(mecaz) ama yeni ortalama bir laptop ta böyle bir sorun yok yani hem işlemciyi hem de ekran kartını Full güçte soğutmadığı sürece fan sesi çok artmaz. Dediğim gibi benim önerdiğim birkaç marka var. Acer yeni kasalar, ASUS ve MSI. Bu firmaların çoğu laptopu (özellikle o bütçede asusun) bulunuyor MSI çok önermem bu bütçede o yüzden Acer Nitro veya ASUS TUF veya ROG bakabilirsiniz ama ROG bulamayabilirsiniz. ASUS TUF F15 yazıyorsa kapatın orayı o kadar. Şu an indirim vs. çok takip edemiyorum biraz meşgulüm arada buraya yazıyorum aralarımda :). O yüzden yeni konu açmanız daha uygun olur hem belki belli yerlerde indirim vardır ama atılan laptop olursa bildiğim kadarıyla yorumlarım beni de konuya eklerseniz. Konuya ekleyebileceğiniz birkaç arkadaş daha var @Astiva ve @646148 gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu istekler için sizi en mutlu edecek ürün MacBook olur. Hafif, ekranı mükemmel, bataryası iyi ve sesi yok. Uçak sesi olmayan oyun laptopu derseniz fanı kısarsınız sonra sıcaklık kaynaklı sistemde kendini kısar. Sıradan kullanımda uçak gibi çalışmıyor yük altında buna ihtiyaç duyduğu için sesli çalışıyor. Zaten desktop bilgisayarınız varmış MacBook alıp geçmek mantıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı