Laptopta 1650 Ti ve 3050 arasında fark var mı?

Neden?
Pavilion serisi H işlemci mi oluyor, özellikle?
Fan hızı neye göre ayarlanıyor u serisi işlemcilere mi özel?
Aklın çok karıştı, modelde sunmamışlar. Evet pavilion'nun bu modeli H ibareli. Araştırırsan görürsün zaten sadece yanlış yazılmış. Gaming laptop alıyorsun 60 hertz ekranın olması çok saçma o yüzden bana alınmaz geliyor böyle laptoplar. Diğer modellerden biraz sıcak çalışıyor uzun vadeli olmaz.

Hocam attığınız güzel fena sayılmaz.
Hocam, 3050 ti ama ssd düşük ve ramlar 2*4 müş, panel de 60 hz. 3050 ti olmasıiçin diğerlerinden kısılmış.
Sizce Tuf mu Pavilion mu?
Pavilion sabit 90 dereceymiş, o kötü oldu.
Aklın çok karıştı, modelde sunmamışlar. Evet pavilion'nun bu modeli H ibareli. Araştırırsan görürsün zaten sadece yanlış yazılmış. Gaming laptop alıyorsun 60 hertz ekranın olması çok saçma o yüzden bana alınmaz geliyor böyle laptoplar. Diğer modellerden biraz sıcak çalışıyor uzun vadeli olmaz.
3050 ti olması için diğerlerinden kısmışlar, diğer türlü bu kadar ucuz olmazdı.
Asus Tuf , Acer’a göre webde gezinirken ne kadar gidiyor?

Neden?
Pavilion serisi H işlemci mi oluyor, özellikle?
Fan hızı neye göre ayarlanıyor u serisi işlemcilere mi özel?

Pardon hocam, omenler daha üst seviyeymiş karıştırmışım.
Roglar çok pahalı hocam.
Rog ve Tuf arasındaki fark ne kadar?
Sanırım bütçen 10K bandında. Bu yüzden ben Victus yada Monster öneririm. 60Hz evet ama e-spor oyunları haricinde bu cihaz 60 fps üstü çok vermez. Monster ise bataryası hemen biter ama biraz daha performanslıdır. Bu arada rami 16GB yapmalısın.

Sanırım bütçen 10K bandında. Bu yüzden ben Victus yada Monster öneririm. 60Hz evet ama e-spor oyunları haricinde bu cihaz 60 fps üstü çok vermez. Monster ise bataryası hemen biter ama biraz daha performanslıdır. Bu arada rami 16GB yapmalısın.
Victus’un soğutması ve malzeme kalitesi nasıl?
Neden Acer değil de Monster?

Victus’un soğutması ve malzeme kalitesi nasıl?
Neden Acer değil de Monster?
Servis, kalite, performans, destek gibi nedenlerden dolayı acer önermiyorum.
Victus soğutmasını karşılaştırabilirsin. Plastik malzeme ama dandik değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Servis, kalite, performans, destek gibi nedenlerden dolayı acer önermiyorum.
Victus soğutmasını karşılaştırabilirsin. Plastik malzeme ama dandik değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bilmediğimden soruyorum laptopların hepsi plastik değil mi? Monster’a çok kötü diyorlar.
Acer ‘a olan sorununuz nasıl bir sorundu , her şeye rağmen monster kadar kötü değil diyorlar(servisi hakkında bir şey öğrenemedim), tabi söylemek istemesseniz bir şey diyemem.
60 hz mevzusunu çok umursamıyorum çoğunlukla hikayeli oyun oynuyorum.
Şu an HP Victus,Acer Aspire ve Asus Tuf ( indirimli bulabilirsem)arasında kaldım ama HP Victus alırsam daha masraflı olacak, ssdsi az ve ramlar 2*4 Acer ve HP için aradaki farka değer mi?
Ek olarak HP ssd ve RAM takarsam garanti dışı oluyor mu?

Hocam bilmediğimden soruyorum laptopların hepsi plastik değil mi? Monster’a çok kötü diyorlar.
Acer ‘a olan sorununuz nasıl bir sorundu , her şeye rağmen monster kadar kötü değil diyorlar(servisi hakkında bir şey öğrenemedim), tabi söylemek istemesseniz bir şey diyemem.
60 hz mevzusunu çok umursamıyorum çoğunlukla hikayeli oyun oynuyorum.
Şu an HP Victus,Acer Aspire ve Asus Tuf ( indirimli bulabilirsem)arasında kaldım ama HP Victus alırsam daha masraflı olacak, ssdsi az ve ramlar 2*4 Acer ve HP için aradaki farka değer mi?
Ek olarak HP ssd ve RAM takarsam garanti dışı oluyor mu?
SSD ve RAM yükseltmesi ile HP bilgisayarlar garanti dışı kalmıyor.
Geri kalan konu ne istediğine bağlı. Performans mı batarya süresi mi vb.
Yoksa bu modellerde alüminyum kasa kalitesi pek bekleme ama plastik kasalar kötü değil onu söyleyeyim.

SSD ve RAM yükseltmesi ile HP bilgisayarlar garanti dışı kalmıyor.
Geri kalan konu ne istediğine bağlı. Performans mı batarya süresi mi vb.
Yoksa bu modellerde alüminyum kasa kalitesi pek bekleme ama plastik kasalar kötü değil onu söyleyeyim.
Hp , Acer’dan daha mı iyi performans veriyor?
Diğer arkadaş Aspire 3050nin tam performans verdiğini söylemişti.

Kafam çok karıştı şu an Dell’e bakıyorum, Keşke Ips olsaymış.

Son düzenleme:
Hp , Acer’dan daha mı iyi performans veriyor?
Diğer arkadaş Aspire 3050nin tam performans verdiğini söylemişti.
Aynı ekran kartında soğutma hangisi daha iyi ise o daha performanslı olacaktır. Ama 10-15 fps bekleme. 5 fps filan değişir.
Eğer ekran önemli değil ise victus f/p olacaktır. Ram+SSD ise bütçenize göre yaparsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı