Laptopta BIOS güncellemesi yapılmalı mı?

asdew

Decapat
Daha fazla  
İyi günler. Böyle bir güncelleme geldi yapmalı mıyım? Daha önce haziran ayında ve eylül ayında yaptım BIOS haziran da yaptığımdan sonra bir FPS düşüşü oldu. BIOS ayarları sıfırlanmış büyük ihtimal öyle söylediler. Bunu yapayım mı? BIOS ayarlarını laptopu aldığım zamanki ayarlara çevirebilir miyim?

318792913_3309091679309526_6693278423643147564_n.jpg

BIOS ayarları benim bildiğim kadarıyla anakarın EC (Mikrodenetleyici) sürümünü belli Hız limitlerini tekrardan ayarlamasını sağlıyor (Daha stabil hale getiriyor diye biliyorum)

BIOS ayarları benim bildiğim kadarıyla anakarın EC (Mikrodenetleyici) sürümünü belli Hız limitlerini tekrardan ayarlamasını sağlıyor (Daha stabil hale getiriyor diye biliyorum)

Yani yapılmalı mı?

BIOS güncellemesi işletim sisteminin güncel haline göre yayımlanmış olabilir. Windows 11 kullanmıyorsunuz, bence gerekmedikçe yapmayın.

Daha geçmeyin dedi sorduğum kişiler daha stabil değil dediler

Eğer sorun yoksa bilgisayarınızda yapmayın kesinlikle.

Sorun yok ama 2 kez yaptım BIOS haziran ayında ilk yaptığımda FPS düşüklüğü oldu CS:GO'da 350'den 250'lere düştü bazı kişiler BIOS kendini varsayılan ayarlara döndürdüğü için çakışma olabilir dediler laptopu ilk aldığım zamanki BIOS ayarlarına dönmek için sıfırlamam mı lazım sıfırlasam işe yarar mı teknik servise mi versem.

Son düzenleme:
Yani yapılmalı mı?

Daha geçmeyin dedi sorduğum kişiler daha stabil değil dediler

Sorun yok ama 2 kez yaptım BIOS haziran ayında ilk yaptığımda FPS düşüklüğü oldu CS:GO'da 350'den 250'lere düştü bazı kişiler BIOS kendini varsayılan ayarlara döndürdüğü için çakışma olabilir dediler laptopu ilk aldığım zamanki BIOS ayarlarına dönmek için sıfırlamam mı lazım sıfırlasam işe yarar mı teknik servise mi versem.
Bence yapılması lazım da keyfinize kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı