mrcesur1

Kilopat
Merhabalar, ben dizüstü laptop kullanıyorum ve GTA 5'i 30-50 FPS arasında oynuyorum fakat FPS sürekli anlık düştüğü için rahat oynayamıyorum. Benzer sorun ise Fortnite'da 25-35 FPS arası olmasına rağmen sürekli anlık FPS düşüşleri yüzünden ölüyorum veya başıma farklı olaylar geliyor. Oynadığım oyunların tamamı orijinal, korsan oynamıyorum. Aynı sorunları Rocket League, Battlefield 4'te de alıyorum. Sizce bu FPS'i artırmak ve anlık düşüşlerden kurtulmak için ne yapmalıyım ? Sistemimi güçlendirebilir miyim? Yani işlemci, RAM, ekran kartını yükselterek ya da SSD takarak bu sorunlardan kurtulabilir miyim ?

Sistem Özelliklerim;
İşlemci: İntel Core İ3-4005U (1.7 GHz)
Ram: 4 GB DDR3
Ekran Kartı: Nvidia Geforce 820M 1 GB

Neden hiç cevap yok ya :(

Şuan kullanılan RAM 2+2 GB mı yoksa tek slot 4 GB mı? Ayrıca oyun içi değerleri at, müneccim olsaydık parayı kırıyor olurduk. Burada ne arardık?:ROFL:

Peki ekran kartının GB'ını yükseltebilir miyim ? Ya da RAM'i 2GB yükseltmem yeterli olur mu ?

1GB Ekran kartı ile bu sorunlar her zaman olacaktır. Malesef kullandığınız laptop yükseltme desteklemiyor. Sadece RAM ve HDD değiştirebilirsiniz. Ekran kartı düşük olduğu için bir fark olmayacaktır.

Şuan kullanılan RAM 2+2 GB mı yoksa tek slot 4 GB mı? Ayrıca oyun içi değerleri at, müneccim olsaydık parayı kırıyor olurduk. Burada ne arardık?:ROFL:
RAM 2+2=4GB, oyun içi değerlerimi atmadan direk söylesem? Mesela Fortnite 20-40 FPS arası.

1GB Ekran kartı ile bu sorunlar her zaman olacaktır. Malesef kullandığınız laptop yükseltme desteklemiyor. Sadece RAM ve HDD değiştirebilirsiniz. Ekran kartı düşük olduğu için bir fark olmayacaktır.
RAM'imi 4GB'dan 6GB'a çıkarsam faydasını görür müyüm? FPS'de artış olur mu? Droplardan kurtulur muyum?

RAM 2+2=4GB, oyun içi değerlerimi atmadan direk söylesem? Mesela Fortnite 20-40 FPS arası.

RAM'imi 4GB'dan 6GB'a çıkarsam faydasını görür müyüm? FPS'de artış olur mu? Droplardan kurtulur muyum?
RAM miktarının yetersiz oluşu drop dediğin olaya sebep olur. 2 adet RAM slotun varsa maalesef birini çıkartman gerekir. Oyun içi değerler önemli. Ekran kartın 1 GB hafızaya sahipse ve oyunda 2 GB gerekiyorsa bu geri kalan RAM ihtiyacını sistemdeki RAM'lerden karşılayacaktır. Bu RAM yetmezliğine neden olabilir. Yada VRAM yeterlidir, RAM yetersizdir takılmalara neden olabilir. Hatta ve hatta HDD de bulunan bad sector bile takılmalara neden olabilir. Oyun içi değerlerini at, HD Tune ile HDD sağlığını test et.

RAM miktarının yetersiz oluşu drop dediğin olaya sebep olur. 2 adet RAM slotun varsa maalesef birini çıkartman gerekir. Oyun içi değerler önemli. Ekran kartın 1 GB hafızaya sahipse ve oyunda 2 GB gerekiyorsa bu geri kalan RAM ihtiyacını sistemdeki RAM'lerden karşılayacaktır. Bu RAM yetmezliğine neden olabilir. Yada VRAM yeterlidir, RAM yetersizdir takılmalara neden olabilir. Hatta ve hatta HDD de bulunan bad sector bile takılmalara neden olabilir. Oyun içi değerlerini at, HD Tune ile HDD sağlığını test et.
Oyun içi değerler dediğiniz nasıl oluyor? Grafik ayarları mı ya da ekran görüntüsü mü?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı