Laptopta gri çizgiler var

Pekear

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB Ram (8x2)
Herkese merhabalar. 3 haftalık Lenovo Ideapad Gaming 3 82K200K0TX model laptop kullanıyorum. Far Cry 3 oyununu oynarken fark ettim ki ekranın özellikle sol kısmında grimisi çizgiler var. Videonun sol kısmına odaklanırsanız görebilirsiniz. İşin garip tarafı şu: Normalde motion blur ve anti aliasing ayarları açık olunca bu çizgiler neredeyse fark edilmeyecek düzeye iniyor. Fakat o ayarları kapatınca aynen videodaki gibi çizgiler görüyorum. Oyundan oyuna yoğunluğu değişiyor fakat genel olarak test ettiğim her oyunda var diyebilirim. Sizce bir sorun var mıdır? Bu donanım parçalarının hasarlı olduğunu gösterir mi?

Edit: Şu anda sadece resim yükleyebildim videoyu atmaya çalışacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Minimap ın direkt üstünde dikey çizgiler olarak görünüyor.

Dosya Ekleri

• 20220809_133352.jpg
    20220809_133352.jpg
    226,1 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Oyunları genelde Ultra ayarlarda kullanıyorum fakat bazı oyunlarda anti aliasing ve Motion blur ayarlarını kapatıyorum. Örneğin Far Cry 3 anti aliasing kapalı olarak oynuyorum çünkü hareket bulanıklaşmasını tetikliyor, anti aliasing ayarını açınca bahsettiğim çizgiler büyük bir oranda kayboluyor.

Hocam Ultra değil orta ayarlarda oynamayı deneyin bir de.

Belki oyunla alakalıdır ya da ekranın renk gamutuyla alakalı hemen kötü düşünmeyin. Başka oyunlarda deneyin, ya da başka monitöre televizyona bağlayın.

Fotoğrafa baktım. Gri çizgilerin yanında da rengarenk çizgiler var dikkat edersiniz. Panel ile ilgili sorunlar olduğunu düşünüyorum.

Kameradan kaynaklı da olabilir onlar bende monitörü fotoğrafladığımda çıkıyorlar.

Herkese merhaba. 3 haftalık Lenovo Ideapad Gaming 3 82K200K0Tx model laptop kullanıyorum. Far Cry 3 oyununu oynarken fark ettim ki ekranın özellikle sol kısmında grimisi çizgiler var. Videonun sol kısmına odaklanırsanız görebilirsiniz. İşin garip tarafı şu: Normalde Motion blur ve anti aliasing ayarları açık olunca bu çizgiler neredeyse fark edilmeyecek düzeye iniyor. Fakat o ayarları kapatınca aynen videodaki gibi çizgiler görüyorum. Oyundan oyuna yoğunluğu değişiyor fakat genel olarak test ettiğim her oyunda var diyebilirim. Sizce bir sorun var mıdır? Bu donanım parçalarının hasarlı olduğunu gösterir mi?

Edit: Şu anda sadece resim yükleyebildim videoyu atmaya çalışacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Minimap ın direkt üstünde dikey çizgiler olarak görünüyor.

Şu anda gördüm dikey bir şekilde ekranın sağında yukarıdan aşağıya inen çizgiler var.
@Cyberbug 2077'a katılıyorum. Grafik ayarlarını değiştirmeyi deneyin.

Son düzenleme:
Kullandığım laptop modelinde fanlar havayı ekrana doğru üflüyor o yüzden genellikle sıcak oluyor. Fakat el yakacak kadar değil tabii ki.

Bilemiyorum sıkıntı ondan kaynaklı olabilir.

Bilemiyorum sıkıntı ondan kaynaklı olabilir.

resim_2022-08-09_145140039.png

Laptopunuz bu sanırsam. Fanların kapağa üflemesini engellemeye çalışın (kapatmayarak). Kırmızı bölgeye sıcak havanın oraya gitmesini engelleyecek bir şey koyun ve oyuna öyle girin aynı çizgiler çıkmaya devam eder ise bilemiyorum.

Dosya Ekleri

• resim_2022-08-09_144956926.png
    resim_2022-08-09_144956926.png
    20,9 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:

Geri
Yukarı