Laptop'ta Harici Ekran Kartı Nasıl Devreye Sokulur?

Josof035

Centipat
Lenovo IP320 almıştım (tabii çift ekran kartı olduğunu bilmiyordum) ortalama oyunlarda bile çok az FPS aldığımı fark edince biraz araştırdım. Çift ekran kartlı olduğunu öğrendim. Çok araştırma yaptım ikincil ekran kartına geçiş yapabilmek için ama yok geçişli grafiklerden yüksek performans yaptığım halde diğer ekran kartı kullanılmıyor. MSI Afterburner'dan baktığımda bunu fark ettim ne yaptıysam çözemedim ikincil ekran kartına geçiş yapamıyor bilgisayar. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Aygıt Yöneticisinden Intel'ın kartını devre dışı bırakabilirsin. Ya da uygulamaya sağ tıklayıp
Adsız.png
buradan seçebilirsin.

Lenovo IP320 almıştım (tabii çift ekran kartı olduğunu bilmiyordum) ortalama oyunlarda bile çok az FPS aldığımı fark edince biraz araştırdım. Çift ekran kartlı olduğunu öğrendim. Çok araştırma yaptım ikincil ekran kartına geçiş yapabilmek için ama yok geçişli grafiklerden yüksek performans yaptığım halde diğer ekran kartı kullanılmıyor. MSI Afterburner'dan baktığımda bunu fark ettim ne yaptıysam çözemedim ikincil ekran kartına geçiş yapamıyor bilgisayar. Yardım ederseniz çok sevinirim.
Çift ekran kartlı derken intel ve NVIDIA şeklindemi yoksa 2xNVIDIA mı.
Benim laptop 2xNVIDIA mesala hiç bir işlem yapmama gerek kalmıyor.
Ama intel varsa istersen aygıt yöneticiden iptal edebilirsin.

Çift ekran kartı değil, grafik işlemci olur Intel işlemcilerde dahili. O yüzden ekran kartın olmasa bile görüntü alırsın. Uyarmamın nedeni ekran kartlarında bir sürü fizik efektleri, ışık özellikleri ve görüntü işleme teknikleri, özel RAM'ler var. Onların çoğu CPU da olmadığı için ekran kartı demek doğru olmaz. GPU'un ile nasıl çalıştıracağını arkadaş açıklamış, sen de o seçenek yoksa Nvidia denetim masasından açabilirsin. Forumda ve internette bununla ilgili tonla video konu var.

Çift ekran kartlı derken intel ve NVIDIA şeklindemi yoksa 2xNVIDIA mı.
Benim laptop 2xNVIDIA mesala hiç bir işlem yapmama gerek kalmıyor.
Ama intel varsa istersen aygıt yöneticiden iptal edebilirsin.
Çift ekran kartı olsa bu arkadaş da, "az FPS alıyorum" diye konu açmaz buraya.
Bahsettiğin cihaz buysa kardeşim sen entegre grafiği kullan zaten, giriş seviyesi bunun kartı.

Anlayamadım gitti forumu biraz önce cevap yazamıyorum diye yeni konu açmıştım. Neyse cevap vereyim konuda belirtmeyi unutmuşum sistem özelliklerini.
İşlemci : AMD A12-9720P 2.70Ghz
Ram : 8 Gb
İşletim Sistemi : Windows 10 Pro
Ekran Kartları : AMD Radeon R7 Graphics(512Mb), AMD Radeon R7 M440(4Gb)

Intel nvidiaysa otomatik seçiyor oyunlarda NVIDIA'yı. Ayarlardan bakıp NVIDIA yazanı seçebilirsin. NVIDIA denetim masasında olması lazım. Eğer 2 ekran kartın varsa yani diğeri APU değilse bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı