Laptopta harici RTX 4050 nasıl kullanılır?

fitoz

Femtopat
Daha fazla  
Laptopun kendi ekranına gömülü ekran kartı kullanılıyor. Bunu nasıl değiştiririm?

sasdasdad.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal görüntü verirken Irıs kullanır(Video izlerken Word vb için) Oyun ve Uygulama çalıştırken ekran kartını kullanır. Eğer her seferinde ekran kartında kullanmak istiyorsanız NVIDIA Denetim Masası'ndan program tarafından tek tek eklemek gerekebilir ya da MUX Switch varsa tek tuşla grafik kartlarını seçip kullanabilirsiniz.

Normal görüntü verirken Irıs kullanır(Video izlerken Word vb için) Oyun ve Uygulama çalıştırken ekran kartını kullanır. Eğer her seferinde ekran kartında kullanmak istiyorsanız NVIDIA Denetim Masası'ndan program tarafından tek tek eklemek gerekebilir ya da MUX Switch varsa tek tuşla grafik kartlarını seçip kullanabilirsiniz.
mux switch nedir hocam açar mısın? maalesef elle eklemek zorunda kaldım normalde sıkıntı çıkmıyodu nvidia kullanılıyodu fakat ilk defa böyle bir şey yaşıyorum

Hocam iki seçenek var. İlki (cihazınızda varsa) MUX Switch aktif etmek. İkincisi de DisplayPort üzerinden harici monitör bağlamak.
nereden aktif ediliyor hocam bir de mux switch nedir?

Şöyle anlatayım kısaca, MUX Switch her cihazda olmayan, genelde üst segment cihazlara konulan ve kullanmak istenilen GPU'yu seçmeye yarayan bir özellik. Genelde 3 modu olur. Ya işlemci GPU sunu kullanır ya harici GPU kullanır ya da hybrid denilen karma kullanım açık olur yani Windows karar verir.

MUX Switch laptopun harici ekran kartını kullanıp işlemcinin kendi dahili ekran kartını devre dışı bırakması. Laptopunun modeli nedir?

Şöyle anlatayım kısaca, MUX Switch her cihazda olmayan, genelde üst segment cihazlara konulan ve kullanmak istenilen GPU'yu seçmeye yarayan bir özellik. Genelde 3 modu olur. Ya işlemci GPU sunu kullanır ya harici GPU kullanır ya da hybrid denilen karma kullanım açık olur yani Windows karar verir.
anladım teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı