Laptopta HDD'nin yanına SSD nasıl takılır?

MustafaG27

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-7500U
gt940 mx 2 gb
12gb ram
1 tb HDD
HDD olan laptopuma SSD eklemek istiyorum fakat ikisini de kullanacağım ve DVD ROM bozuk, daha doğrusu CD okuyamıyor ya da yazamıyor. CD-ROM'u söküp harici diskimi taksam problem çıkar mı?

Malesef yok. Böyle bir durumda harddiski mi cd roma takmam lazım?

M.2 SSD yuvası varsa oraya M.2 takacaksın yoksa hard diski söküp SSD hard disk takacaksın CD roma hard disk takmayı ilk defa duyuyorum.
Açıkçası ssd ile ilgili çok fazla bilgim yok. Peki anakartımın modelini ve m2 ssd yuvasının olup olmadığını nereden öğrenebilirim.

M.2 SSD yuvası varsa oraya M.2 takacaksın yoksa hard diski söküp SSD hard disk takacaksın CD roma hard disk takmayı ilk defa duyuyorum.
laptop modeli ASUS K556UQ-XX466T

benim eski bir laptopum vardı termal macun değişimi yaparken gördüm. ama içini açmak şart değil anakart modeline internetten bakarak bulabilirsiniz

Açıkçası SSD ile ilgili çok fazla bilgim yok. Peki anakartımın modelini ve M.2 SSD yuvasının olup olmadığını nereden öğrenebilirim?

Laptop modeli ASUS K556UQ-XX466t

Şimdi baktım eğer gözümden ince bir ayrıntı kaçmadıysa muhtemelen SSD hard disk takmanız gerek.

benim eski bir laptopum vardı termal macun değişimi yaparken gördüm. ama içini açmak şart değil anakart modeline internetten bakarak bulabilirsiniz

Şimdi baktım eğer gözümden ince bir ayrıntı kaçmadıysa muhtemelen SSD hard disk takmanız gerek.
İnternette arattığımda ssd/hdd bağlantı arayüzü adlı bir ürün çıkıyor
ve mediamarkt'ta dahi anakart modeli yazmıyor.
Acaba bağlantı arayüzü ile cd roma takabilirmiyim yoksa düşündüğümden farklı bir aparat mı?

Geri
Yukarı