Laptopta HDD'yi harici olarak bağlamak PC performansında bir sıkıntı yaratır mı?

Wrist21x

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün SSD aldım ve laptopuma taktırdım. Fakat bilgisayarda SSD için yer yoktu ve HDD'yi yuvasından söküp SSD'yi o yuvaya taktım. Haliyle bunu yapınca da HDD için yeni USB girişli bir aparat sipariş ettim. Ama bütün her şeyim HDD içinde kaldı. HDD'yi bu aparata takınca laptopun performansında, oyunların Save dosyalarında vb. şeylerde bir sıkıntı olur mu? Ve son olarak da Windows HDD'ye kuruluydu. Fakat anlattığım gibi SSD'yi takınca haliyle Windows'u SSD'ye kurduk PC'nin açılması için. Ama HDD'yi aparatla PC'ye bağlayınca 2 Windows işletim sistemi olmuş olacak😂😂. Bu iki işletim sistemi bir sıkıntı yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman şöyle yapın HDD içindeki Windows'u silip yedeklerinizi alın. Tekrardan aktarırsınız. Daha sonra DVD girişi varsa HDD Caddy ile kullanın. (HDD kutusu ile aynı performansı verir HDD Caddy) Aslında yaratmaz gibi ama farklı sürücü yüklenmesinde bile bazen sıkıntı verebiliyor.

+ Windows'un birini silebilen bir program vardı adını unuttum, onu kullan. Veya C-D olarak ayırmışsan diski, C deki save dosyalarını alıp C yi formatla sadece.
+ Save dosyalarını elle ayarlaman gerek. Mesela FS22 oyununun save'lerini yeni ssd deki C - belgeler -my games klasörüne atacaksın gibi.
+ Performans fark edebileceğin kadar azalmaz.

Geri
Yukarı