Laptopta mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 11

Yakuzet

Hectopat
Daha fazla  
Önceden açtığım konuda da aynı sorundan bahsediyordum. Laptopta stutter var şarjdan çıkarınca performans yerlere düşüyor. Abartmıyorum 3-5 FPS düştü diye ağlamıyorum 2 saniyede 1 kare göstermeye başlıyor, abartısız 500FPS oynayabildiğim oyunu şarjda. Yazılımsal olmasını diliyorum öbür türlü büyük sıkıntı çünkü.

minidump

Asusnumpadfilter ne ya.

Önceden yine hata verdiğinde bir arkadaş çok iyi analiz yapmıştı. Bir süreliğine gitmişti ama bir anda daha şiddetli şekilde döndü bu durum gibi geldi bana.
Son düzenleyen: Moderatör:
Şarjda rahat oynarken sarjdan çıkarınca rahat oynayamıyorsunuz herhalde yanlış anlamadım diye düşünüyorum bunun için pil ayarlarını pildeyken pil optimize etme performansa odaklı yapma falan var onları kurcalaman gerek hepsi tam nerede hatırlamıyorum ama bayağı uğraştırır her şeyi ayarlamak çünkü pildeyken pil aşırı hızlı şarj yer bundan dolayı tekrardan sarja takman gerekir oyunları şarjda oynamak daha mantıklı kılıyor.

Şarjda rahat oynarken sarjdan çıkarınca rahat oynayamıyorsunuz herhalde yanlış anlamadım diye düşünüyorum bunun için pil ayarlarını pildeyken pil optimize etme performansa odaklı yapma falan var onları kurcalaman gerek hepsi tam nerede hatırlamıyorum ama bayağı uğraştırır her şeyi ayarlamak çünkü pildeyken pil aşırı hızlı şarj yer bundan dolayı tekrardan sarja takman gerekir oyunları şarjda oynamak daha mantıklı kılıyor.

Onlar Armoury Crate tarafından kontrol ediliyor zaten performans modunda. Üstelik olmasa bile batarya koruma modunda olsa bile 4080'nin çeyreği performans herhalde Valorant ana menüsünde 3 saniyede 1 kare değildir diye tahmin ediyorum. Eski GTX745'li bilgisayarım çok daha stabildi bu laptopa göre her türlü.

ASUS araçlarını kapatamam bütün PC bununla yönetiliyor. Overclocklu da değil zaten. GPU da güncel.
Güncel değil, ayrıca çözüm istiyorsanız denileni yapmanızı öneririm :)
Tabii sorunlarla devam etmek istiyorsanız sizin tercihiniz.

Güncel değil, ayrıca çözüm istiyorsanız denileni yapmanızı öneririm :)
Tabii sorunlarla devam etmek istiyorsanız sizin tercihiniz.

Mavi ekran vermeden 3 saat önce güncellememe rağmen nasıl güncel olmayabilir? Üstelik sorunlarla devam etmiyorum. Neredeyse şimdiye kadar 3 4 tane driver ayrı ayrı hata verdi ve doğru düzgün çalışmıyordu PC hiçbir türlü. Teker teker driverlarla uğraşmaktansa bilgileri yedekleyip format attım. Oldukça sorunsuz geçti bu sefer kurulum. DDU da kullanmadan büyük ihtimal en güncel sürüme yüklenmiştir. Ama yine başka bir driver hatası verdi Memory test yaptım temiz çıktı acaba direk PC'nin donanımları için gereken driverlar mı uyuşmazlık yapıyor?

Geri
Yukarı