MAGGK

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim laptopum Excalibur'un 10750H işlemcili bir laptopu. Bu bilgisayarda intel® grafikleri kontrol merkezine girip ekran sekmesinde özel seçeneğine tıkladığımda "özel çözünürlük, dahili ekranlarda desteklenmez" çıkıyor karşıma önceki 4720HQ işlemcili laptopumda özel çözünürlük yapabiliyordum. Yapmak istediğim çözünürlük 1440*1080 önceki laptopumda bu çözünürlüğü oluşturmuştum.

O laptopta Intel kontrol merkezinin eski sürümü vardı. Sorun yaşadığım laptopta ise yeni kontrol merkezi var. YouTube da izledim beta sürümünü yapıyorlar fakat denememe rağmen özel çözünürlük yapamadım unutmadan şunu söyleyeyim orada özel yazısı hep var beta sürümünde de vardı. OEM sürümünde de vardı. Çözümlerinizi bekliyorum.

Screenshot_3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben harici monitörümde yapabiliyorum ancak sizin gibi dahili monitörde yapamıyorum yani size özel değilmiş.

Ben harici monitörümde yapabiliyorum ancak sizin gibi dahili monitörde yapamıyorum yani size özel değilmiş.

Ekran pikselinin fazlasına çıkar iseniz tabii hata alırsınız.

Ekranım 1920*1080 piksel dışına çıkmıyorum. Orada yazdığım gibi önceki laptopumda yapabilirken bunda bu hatayı alıyorum. Önceki laptopta nasıl yapıyordum bunu düşün istersen. Laptop kullanıp özel çözünürlük yapabilenler var ben bir şeyleri atlıyor olabildiğimi düşündüğüm veya başka çözüm bulabilirim diye buraya yazdım. Sizden ricam dikkatli okuyup öyle bir şeyler yazmanız.

Ekranım 1920*1080 piksel dışına çıkmıyorum. Orada yazdığım gibi önceki laptopumda yapabilirken bunda bu hatayı alıyorum. Önceki laptopta nasıl yapıyordum bunu düşün istersen. Laptop kullanıp özel çözünürlük yapabilenler var ben bir şeyleri atlıyor olabildiğimi düşündüğüm veya başka çözüm bulabilirim diye buraya yazdım. Sizden ricam dikkatli okuyup öyle bir şeyler yazmanız.
Sürücü sürümünüz nedir acaba?
Benimki:
resim_2021-04-06_115901.png

Zaten 1920*1080 pikselin dışına çıkassın ekranın 2K ise çıkarsın sadece.

Kankam 1440*1080 2K bir çözünürlük değil. Oradaki 1080'den anlaman gerekiyor. Benim önceki laptopumda 1920*1080 idi. O laptopta 1440*1080 özel çözünürlük yapabiliyordum. Umarım anlayabilmişsindir beni.
Sürücü sürümünüz nedir acaba?
Benimki: Eki Görüntüle 960143

Kontrol ettim aynı sürüm kullanıyoruz.

Screenshot_1.png

Geri
Yukarı