Laptopta oyun oynarken 30 dk sonra FPS düşüyor

h0lyrock

Hectopat
Daha fazla  
Laptopta oyun oynarken önce yüksek FPS alıyorum 30-40 dk oynayınca FPS 15-20'lere düşüyor. Isınma hiç yok, kapatıp açsam da düzelmiyor. 1-2 saat kapalı kalırsa düzeliyor veya oyun açıkken uyku moduna alıp hemen açınca FPS tekrar artıyor ama 1 dk sonra geri düşüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boştaki sıcaklık çok yüksek. Yükte aşırı ısınıyor demek ki. İçini açıp temizle ve mümkünse termal macunu değiştir. Yeni gibi olur. :neo:

Ama FPS düştük den sonra bir daha hiç çıkmıyor oyunu 2-3 saat oynamazsam bile Laptop çok soğuk termal macununu değiştireli çok olmadı altında da 6 fanlı 2500 RPM'lik fan var

Soğumadan çıkmaz. Sen dış yüzeyinden mi kontrol ediyorsun? Oraya sürekli hava geldiği için yüzey soğuk olabilir ama çip yanıyordur belki.

Boştaki sıcaklık 30-35 olmalıydı. Yük altında GPU ve CPU ne kadar ısınıyor? Oyun sırasında MSI Afterburner ile bak. Ayrıca termal macun hatalı sürülmüş olabilir mi? Belki soğutucu yerine tam oturmadı. Macun aşırı az ya da aşırı çok sürülmüşte olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani her şey gerektiği gibi olsaydı: İşlemcinin boştaki sıcaklığı asla 56 derece olmazdı.

Oyun sırasındaki sıcaklığa bakman lazım. Şuan benim de boştaki sıcaklık o değerler, evin içi çok sıcak normal bu dereceler. Oyundaki ısısı önemli, oyun sırasında soğuk tutmak lazım. Varsa balkonda oynamayı dene bi de.
Benimki 40 derece hava sıcaklığı varken bile boşta 45'in üstüne çıkmıyordu. Şu şıralar aşırı yaz sıcakları da gitti. Seninki de normal değil.

Oyun sırasındaki sıcaklığa bakman lazım. Şuan benim de boştaki sıcaklık o değerler, evin içi çok sıcak normal bu dereceler. Oyundaki ısısı önemli, oyun sırasında soğuk tutmak lazım. Varsa balkonda oynamayı dene bi de.
Kesinlikle değerler normal değil. Yaz sıcaklarında boştayken en fazla 40-45 arası görmüşümdür. Şuan 30-35 arası.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı