Çözüm Laptopta oyun oynarken FPS düşmesi

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Verdiğim komutlar normalde güç seçeneklerinde olmayan iki ayarı etkinleştirmektedir. Komutları aynı şekilde yazıp sadece sonundaki "-" ibaresini "+" yaparak bu ayarları tekrar gizleyebilirsiniz :)
Sadece sondaki dediginiz "-" ibaresi "ATTRIB_HIDE" hemen sol tarafındaki değil mi ? Onun dışında herhangi bir şeye dokunmuyoruz yani :)

Cok tesekkürler @Recep Baltaş, sayende sorunu cözdüm. Az önce konu acacaktim, hatta oyunun demosunu bile cektim. Asagidaki video ile konu acacaktim. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önce bahsettigin ThrottleStop programini kurdum, baktim sorun cözüldü ama hic ekstra yazilim kullanmayi sevmedigim icin ilk CMD'ye kod verip enerji plani ayarlarini degistirme cözümü daha bir hos geldi. An itibari ile onu kullaniyorum.

Kullanin, kullandirin arkadaslar bu cözümü. Bence konu sabitlenmeli hatta :)

Sevgiler :)

Edit: Yükledigim videonun altina kaynak göstererek bu konunun linkini ve cözümü yazdim. Bilginize :)

Simdi sormak istedigim bir sey var CPU'nun gücüne yaptigimiz bu ayar CPU'nun ömrünü kisaltir mi ve sistem icin zararli mi?

Sevgiler :)

Oyunlarda sorun cözüldü lakin bu islemi yaptiktan sonra sistemim bostayken %50 islemci gücü tüketiyor normal mi?

Oyunlarda sorun cözüldü lakin bu islemi yaptiktan sonra sistemim bostayken %50 islemci gücü tüketiyor normal mi?
Normal. Bu işlem işlemcinin frekans düşürmesini engelliyor. Cihaz boştayken farklı bir güç planına geçin. Oyuna girerken yüksek performans için kullandığınız planı kullanın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı