Laptopta oyun oynarken ekran kartı 85 derece oluyor

1 yıldan fazla oldu termal macun değişimi yapmadım ama herkes normal yazmış yani sorun yok
Laptop olsa bile yüksek bence değerler. Laptop olduğundan doğal diyenlere katılmıyorum. 85 derece termal macun sür bana diyor resmen. Bir termal macun yenileyin hocam. Yılda 1 değişmek gerek zaten. Değişme zamanı gelmiş. Değişince cillop gibi olur 70 üzerine zor çıkar.

Laptop da 80 - 90 derece gayet normal değerler, AAA oyun testlerinde bakarsanız bu değerler üzerinde çalışacaktır. Gaming laptop da 70 derece sürekli görmek çok zor Valorant gibi işlemci oyunlarında 92 derece bile görecektir. Masaüstü ile kıyaslamayın normalde masaüstünde bu değerler gerçekten aşırı yüksek ama laptop için normal değerler.

Hayır bende laptop kullanıyorum. Sıcaklık sadece işlemci için normal. Ekran kartı için biraz fazla.

Laptop da 80 - 90 derece gayet normal değerler, AAA oyun testlerinde bakarsanız bu değerler üzerinde çalışacaktır. Gaming laptop da 70 derece sürekli görmek çok zor Valorant gibi işlemci oyunlarında 92 derece bile görecektir. Masaüstü ile kıyaslamayın normalde masaüstünde bu değerler gerçekten aşırı yüksek ama laptop için normal değerler.

Laptop için normal değil hocam. Ben termal macun sürmeden önce bu değerlere çıkıyordu ve gücünü kesip kendini soğutmaya çalışıyordu. 90 derece ne? Abartmayın. Bu derecelere çıkınca drop yiyordum. 35-40 fps stabil oynarken tak 5 fps'e düşüyordu. O sırada da 90 dereceden 80'e falan düşüyordu ama 20 saniye sonra yine 90 derece olup yine güç kesiyordu ve drop oluyordu. Yani normal değil kısaca. 80'in üstüne çıkmamalı bence. Ayrıca RDR2 oynuyorum. Sıcaklık 75 üzerine çıkmıyor.

Geri
Yukarı