Çözüldü Laptopta RAM'i çıkarıp takınca görüntü gelmemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

_e_mir_

Femtopat
Merhaba arkadaşla. R laptopumda 2+2 DDR2 4 GB RAM var. 2 gün önce bu RAM'lerden birini çıkardım ve geri taktım. Fan çalışıyor, açma kapama düğmesinin yanında bir ışık yanıp sönüyor ama görüntü gelmiyor. Az önce ise 2 gün önce çıkardığım RAM'i diğer slotta denedim ve çalıştı.
Sizce neden böyle olmuş olabilir? BIOS sıfırladım ama değişmedi.
Şimdiden teşekkürler:):)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba,
Eskiden başka bir laptopta aynı sorunu yaşamıştım. RAM'lerin üzerinde numara vardı ve doğru slotlara takmak gerekiyordu. Sanırım laptop üreticisinin uyumluluğuyla ilgili bir özellik. Ne kadar araştırsam da o zaman bir şey bulamamıştım.
Sorun çözüldü herhalde.
Bahsettiğim konu:
Makaleler
7
Merhaba,
Eskiden başka bir laptopta aynı sorunu yaşamıştım. RAM'lerin üzerinde numara vardı ve doğru slotlara takmak gerekiyordu. Sanırım laptop üreticisinin uyumluluğuyla ilgili bir özellik. Ne kadar araştırsam da o zaman bir şey bulamamıştım.
Sorun çözüldü herhalde.
Bahsettiğim konu:

Çözüm
KS
E

_e_mir_

Femtopat
Merhaba,
Sorun çözüldü herhalde.
Bahsettiğim konu:

Çok teşekkürler, oldu :):)

Yukarı