Laptoptan gelen "çıt çıt" sesi tehlikeli mi?

Saltopat

Decapat
Makaleler
10
Burada bahsetmiştim yeni aldığım bir laptopta bu sorun oldu ve değişim talebi ile birlikte Trendyol'a gönderdim ama yine de merak ediyorum laptop açıkken bu ses çıkması bir sorun teşkil eder mi diye... Ayrıca laptopta da şöyle bir açıklık oldu acaba bu ses de oradan da geliyor olabilir mi? Ve bu ekran kasa ayrılması ileride büyük bir sorun çıkarır mı?

Not: Laptopta HDD yok yani HDD ses çıkaramaz. Ayrıca o ekran ile kasanın ayrıldığı yeri fotoğraf olarak ekledim.

Dosya Ekleri

• IMG_20200901_135711.jpg
    IMG_20200901_135711.jpg
    553,1 KB · Görüntüleme: 747
Menteşelerde sıkıntı olabilir. ASUS laptopumda orada ayrılma olmuştu ardından menteşesi kırılmıştı haberin olsun.

O boşluk çok sorun olacağını sanmıyorum. Gelen ses büyük ihtimal fandandır. Sürekli geliyorsa bir yere takılıyor.

Bir ara koltuğumun altında taşımıştım laptopu acaba ondan mı? Bir de fanın hemen yanında soğutma boruları var acaba onlara mı çarpıyor.
Menteşelerde sıkıntı olabilir. ASUS laptopumda orada ayrılma olmuştu ardından menteşesi kırılmıştı haberin olsun.

Peki ses? Acaba bundan kaynaklı mı? Birde Laptop sadece açıkken o ses oluyor menteşeler de bir sorun olduğunu düşünmüyorum

Hocam o boşluk monitörün ekran ile çerçeve arası, her monitörde bir tırnak girecek kadar boşluk vardır.
Bir ara koltuğumun altında taşımıştım laptopu acaba ondan mı? Bir de fanın hemen yanında soğutma boruları var acaba onlara mı çarpıyor.

Dediğim gibi ses sürekli geliyorsa kesinlikle fan bir şeye çarpıyordur.

Hocam o boşluk monitörün ekran ile çerçeve arası, her monitörde bir tırnak girecek kadar boşluk vardır.

Dediğim gibi ses sürekli geliyorsa kesinlikle fan bir şeye çarpıyordur.

Anladım hocam. Bir de şey soracağım ben bu sorundan dolayı Trendyol'da ki Excalibur satıcısına gönderdim, eğer değişimi kabul etmezlerse laptop bana geldiği zaman sizce yine de yetkili servise göndereyim mi Excalibur'un yetkili servisi iyi midir acaba yoksa orada değişim yaparlar mı çünkü Trendyol'dan aldım ama satıcı sonuçta Casper'in kendisi.

Anladım hocam. Bir de şey soracağım ben bu sorundan dolayı Trendyol'da ki Excalibur satıcısına gönderdim, eğer değişimi kabul etmezlerse laptop bana geldiği zaman sizce yine de yetkili servise göndereyim mi Excalibur'un yetkili servisi iyi midir acaba yoksa orada değişim yaparlar mı çünkü Trendyol'dan aldım ama satıcı sonuçta Casper'in kendisi.

Casper yetkili servisi dünyanın en berbat servisidir. Ama yine de servise gönderin, garanti umrumda değil diyorsan aç kendin fanı kontrol et derim.

Casper yetkili servisi dünyanın en berbat servisidir. Ama yine de servise gönderin, garanti umrumda değil diyorsan aç kendin fanı kontrol et derim.

Hocam Excalibur serisine özel bir yetkili servis var Casper'in diğer serileri başka bir yerde inceleniyor Excalibur'un servisi başka peki bir sorun olursa yetkili servisten yeni ürün talep edebiliyor muyum? Çünkü ayıplı mallarda iki yıllık bir süre varmış eğer iki yıl içinde bir sorun olursa değişim talep edebiliyormuşuz. Trendyol kabul etmeyebilir ama yetkili servisten yeni ürün talep edebiliyor muyum?

Hocam Excalibur serisine özel bir yetkili servis var Casper'in diğer serileri başka bir yerde inceleniyor Excalibur'un servisi başka peki bir sorun olursa yetkili servisten yeni ürün talep edebiliyor muyum? Çünkü ayıplı mallarda iki yıllık bir süre varmış eğer iki yıl içinde bir sorun olursa değişim talep edebiliyormuşuz. Trendyol kabul etmeyebilir ama yetkili servisten yeni ürün talep edebiliyor muyum?

Servis belirli bir arıza kaydı sayısı sonunda değişim yapıyor diye biliyorum. Mesela 5 kez servise gitti, 6.'da gönderirken ürün değişimi isteyebiliyorsun.

Konuya direkt dalmış olacağım ama benim laptopumdan da işlemci tarafından arada bi harddisk sesi gibi çıt/cız muhtemel fan sesi geliyor ve pc 1 snliğine donuyor arada. Bu arada sistem boşta iken fan1(cpu) sürekli 2250 rpmde dönüyor. Slient modda kapatıyor ama Extreme Performansta herşeyi kapatıp başından kalksam bile fan durmuyor. Virüs mü girdi biraz dikkatsiz davrandım bu ara ? Nedir durum sizde daha 5 günlük cihaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı