Laptoptan görüntüyü monitöre yansıtma

Ducé

Hectopat
Elimde kullanmadığım bir monitör ve laptop var. Laptopdan görüntüyü monitöre yansıtmak istiyorum, çift monitör kullanmayacağım yani. Yani şöyle de düşünebilirsiniz; laptopu kasa olarak kullanıp, monitöre bağlamak istiyorum. Bunu yaptığım zaman laptop daha çok zorlanır mı? Isınmalar, performans kaybı vesaire... Teşekkürler şimdiden.

Elimde kullanmadığım bir monitör ve laptop var. Laptopdan görüntüyü monitöre yansıtmak istiyorum, çift monitör kullanmayacağım yani. Yani şöyle de düşünebilirsiniz; laptopu kasa olarak kullanıp, monitöre bağlamak istiyorum. Bunu yaptığım zaman laptop daha çok zorlanır mı? Isınmalar, performans kaybı vesaire... Teşekkürler şimdiden.

Performans kaybı falan olmaz fakat Laptop'ın desteklediği maksimum çözünürlük ile monitördeki aynı olmayabilir, bu yüzden monitörde kalite daha farklı olabilir.

Donanımların ne olduğuna ve ne yapacağına göre değişir. Mesela laptop ekranı HD iken 2K YouTube videosu açtığındaki zorlanma ile 2K ekranda 2K video izlemen arasında perf. Farkı olur.

Daha çok internet üzerinden sörf, dizi-film izlemek için kullanıyorum. Daha önce 720P dizi izlerken 60FPS alıyordum. Monitöre yansıttığım da aynı çözünürlükte aynı değerleri alır mıyım?
Monitör 1366X768'e kadar destekliyor.
Laptopun monitörü internette 1440X900 olarak gösterilmiş. Uyuşmazlık olur mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı