Laptopu 1 Gün Boyunca Açık Bırakmak

Şehir dışında kuzenimde kalıyordum. AKK'si yoktu benimde indiremediğim 4 oyunum vardı, onları arka arkaya indir, film falan izle derken tam 5 gün açık kalmıştı hala canavar gibiydi :)

Kuzeniniz Yurtdışında galiba :D akksiz net var mı ya ülkede :D
Bir şey olamaz kendini kapatır en fazla

Hocam kendini nasıl kapatacak :D ?
170 kusur gun acik birakan adam vardi profilimde :)

Yok artık :D

Mesela i5 işlemcim 105 derece sıcaklığa gelince kendini kapatıyor. sürekli açık kalınca ısınır ve kapanabilir. bir sorun teşkil etmez yeri geldiğinde bende 2-3 gün açık bırakıyorum proje çizerken.

Yalnizca indirme yaparak kapanacak derecelere kadar isinmaz bir bilgisayar bana kalirsa. Benim acik birakip oyun indirdigim cok olmustur ama bir sikinti olmadi :) Ekran kapagini kapatmamaniz, parlakligini kisip guc ayarlarindan 10 sn sonra kapanmaya ayarlamaniz yarariniza olur, isinmayi azaltir. Ben o sekilde kullaniyorum. Ekran kapanir ancak kapak acik kalir. :)

Sıkıntı olmaz kardeşim download bilgisayarı olarak kullandığım Casper bilgisayarım var yaklaşık olarak iki buçuk aydır açık. :-D

Sorun olmaz. Ama batarya dolu halde bilgisayarın içinde kalması bataryanın ömrünü azaltabilir. Bataryayı çıkarıp indirme yapabilirsiniz ama gece elektrik kesilirse bilgisayar kapanır.

@Silinen üye Seni daha önce de başka bir başlıkta bu konuda uyarmıştım. Bataryanın dolu halde laptop'a takılı olması ile dolu şekilde çıkarıp kenara koyman arasında bir fark yok. 2 türlü de batarya akımda olmuyor ve kullansan da kullanmasan da kendi ömrünü tüketiyor. Sorun, bataryanın sürekli prize bağlı olması değil, sorun bataryanın her 2 türlü de dolu olması.

Laptop fazla ısınmadığı sürece sorun değil, günlerce açık kalmasında bir sakınca yok. Benim de yıllardır 15-20 gün kadar açık tuttuğum zamanlar oluyor.

Batarya sürekli laptopta takılı olarak tam dolduğunda akım kesiliyorsa tamam haklısın. Bilgi için teşekkürler. İyi forumlar. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı