Laptopu batarya ile açılınca VIDEO_TDR_FAILURE mavi ekran hatası veriyor

Mert YILDIZ

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı bataryada şarja takmadan açınca mavi ekran hatası alıyorum.
  • Durdurma kodu: VIDEO_TDR_FAILURE
  • Başarısız: nvlddmkm.sys

Sorunun yedek Intel ekran kartından olduğunu düşünüyorum. Asus Power4Gear Hybrid uygulaması da yapmış olabilir.

@Murat5038

Asus Power4Gear Hybrid uygulaması da yapmış olabilir.
Evet onu da kaldırın. Windows enerji profillerinden kullanın. DDU rehberine göre anlatımı uygulayın.
Windows güncellemeleri yapılıysa güncel dahili ve harici GPU sürücülerinizi yükleyin.
Batarya ömrü bitmiş olabilir kontrol edin. Hatada güç sorunu da yaşadığınız görülüyor.

Evet onu da kaldırın. Windows enerji profillerinden kullanın. DDU rehberine göre anlatımı uygulayın.
Windows güncellemeleri yapılıysa güncel dahili ve harici GPU sürücülerinizi yükleyin.
Batarya ömrü bitmiş olabilir kontrol edin. Hatada güç sorunu da yaşadığınız görülüyor.

Hocam dediğinizi harfiyen uyguladım sorun devam etmekte.

Dediklerim yapılmamış ki?

Dediklerinizi harfiyen uyguladım. Yine aynı sorun devam edince format attım bazı programları yüklemedim bile. En güncel ekran kartı driverlarını yükledim. Sorun hala devam ediyor. Laptopun şarjını çıkarıp açtığım zaman direk mavi ekran yiyorum masaüstü gelince. Donanımsal sorunum var desem neyden kaynaklandığını bilemiyorum. Çünkü İntel kartı kullanabiliyorum şarjdayken.

Kendi başınıza yine iş yapıyorsunuz. Bu şekilde devam edecekse yardımı bırakacağım. Format atmanız söylenmedi hala sorun yaşıyorsanız yapacağınız şeyi yazmıştım.
Donanımsal kaynaklar belli ancak çözüm yerine çözümden uzaklaşıyorsunuz.

Kendi başınıza yine iş yapıyorsunuz. Bu şekilde devam edecekse yardımı bırakacağım. Format atmanız söylenmedi hala sorun yaşıyorsanız yapacağınız şeyi yazmıştım.
Donanımsal kaynaklar belli ancak çözüm yerine çözümden uzaklaşıyorsunuz.

Temiz format atmak ve dediğiniz Power4Gear uygulamasını yüklememek ve ekran kartı driverlarını düzgünce son güncel haliyle yüklemek dediğinizin dışında nasıl kalıyor onu anlamıyorum. DDU tamamen silmeye yaramıyor mu zaten ? Ben de temiz format attım. Nasıl oluyorda dediğinizden farklı oluyor. Yardım ediyorsunuz Eyvallah ama böyle azarlar şekilde yardım edecekseniz etmeyin zaten. Her yardım eden insanda aynı şey var işimiz düşüyor diye herkesi azarlayacak diye bişey yok. Yaptığım yanlışı söyleyin o zaman sizin dediğinizin aynısını yaptım çözüm olmadı. Format attım temiz kurulum yaptım yine çözüm olmadı. Eğer ki zaten konuşmalarınız bu şekilde olacaksa zaten yardım etmeyin. İyi günler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı