Laptopu korumak için akım koruma mı alınmalı regülatör mü?

Optisyen

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar olayı uzun uzun anlatacağım ki eksik veya yanlış anlaşılma olmasın.

Arkadaşlar 2 gün önce bilgisayarımı 24 saat açık tutarak oyunu bota attım bunu da DC üzerinden yayın yaptım. 24.09.23 saat tahmini öğlen 1 de bota salladım oyunu yayını açtım laptopun çift fanını Turbo da açtım. 25.09.23 sabah 10 da PC kapatıp iş yerine gidip saat 11 de tekrar aynı oyunu bota sallayıp DC'den yayın açıp fanları Turbo'ya alıp bıraktım. Saat öğlen 2 gibi PC başına geldiğimde kapalıydı. PC'yi asla şarja takılı olmadan kullanmam. Ne yaptım ne ettimse de açamadım hemen aynı gün saat 4'te garantiye yolladım. Bugün, 27.09.23 mesaj geldi bilgisayarınız onarılmıştır yarın kargoya verilecektir. İyi güzel hoş aradım servisi dedim ne olmuş PC'ye neden kaynaklı bozulmuş. Sorun neymiş dediler ki ekran sigortasina fazla akım gelmiş onu da anakarttan statik elektriği boşaltmışlar. Anladığım kadarıyla sonra klavye ve fan temizliği yapıp termal macunu yenilemişler yarın da bana geri gönderecekler. Tamam sorun ekran sigortasina fazla akım gelmesi peki dedim bunu nasıl engellerim? Bana dediler ki akım korumalı priz al bu sorun sadece ve sadece cihazın farklı konumlarda kullanılmasından kaynaklı olur dedi. Ben de evet hem evde hem de iş yerinde kullanıyorum. Dedim akım korumalı priz alarak bu sorunu cözebilirsiniz dediler. Akşam eve geldim birkaç YouTube'dan video izledim bir akım koruma prizi diye bir şey var bir de regülatör diye bir şey var. Çok bir şey anlamadım, size sorum şu bu oyun laptopunu nasıl koruyabilirim? Akım korumalı priz ile mı yoksa regülatör ile mi?

Hangi ürünü tavsiye edersiniz ve nedeni yazarsanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Arkadaşlar olayı uzun uzun anlatacağım ki eksik veya yanlış anlaşılma olmasın.

Arkadaşlar 2 gün önce bilgisayarımı 24 saat açık tutarak oyunu bota attım bunu da DC üzerinden yayın yaptım. 24.09.23 saat tahmini öğlen 1 de bota salladım oyunu yayını açtım laptopun çift fanını Turbo da açtım. 25.09.23 sabah 10 da PC kapatıp iş yerine gidip saat 11 de tekrar aynı oyunu bota sallayıp DC'den yayın açıp fanları Turbo'ya alıp bıraktım. Saat öğlen 2 gibi PC başına geldiğimde kapalıydı. PC'yi asla şarja takılı olmadan kullanmam. Ne yaptım ne ettimse de açamadım hemen aynı gün saat 4'te garantiye yolladım. Bugün, 27.09.23 mesaj geldi bilgisayarınız onarılmıştır yarın kargoya verilecektir. İyi güzel hoş aradım servisi dedim ne olmuş PC'ye neden kaynaklı bozulmuş. Sorun neymiş dediler ki ekran sigortasina fazla akım gelmiş onu da anakarttan statik elektriği boşaltmışlar. Anladığım kadarıyla sonra klavye ve fan temizliği yapıp termal macunu yenilemişler yarın da bana geri gönderecekler. Tamam sorun ekran sigortasina fazla akım gelmesi peki dedim bunu nasıl engellerim? Bana dediler ki akım korumalı priz al bu sorun sadece ve sadece cihazın farklı konumlarda kullanılmasından kaynaklı olur dedi. Ben de evet hem evde hem de iş yerinde kullanıyorum. Dedim akım korumalı priz alarak bu sorunu cözebilirsiniz dediler. Akşam eve geldim birkaç YouTube'dan video izledim bir akım koruma prizi diye bir şey var bir de regülatör diye bir şey var. Çok bir şey anlamadım, size sorum şu bu oyun laptopunu nasıl koruyabilirim? Akım korumalı priz ile mı yoksa regülatör ile mi?

Hangi ürünü tavsiye edersiniz ve nedeni yazarsanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

UPS harika bir akım düzenleyici olur + elektrik kesilince de koruyacaktır.

Tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır UPS.

Yok sadece UPS'nin iyi olduğunu biliyorum daha bilgili biri yardım edebilir.
Laptoplarda aşırı yükseğe gerek yok 1000VA alabilirsiniz.

Bu önerilmiş markası harika.

Bu da biraz daha iyisi az biraz fiyat farkıyla daha uzun süre tutabilir markaya karşı şüpheniz olmasın.

Yok sadece UPS'nin iyi olduğunu biliyorum daha bilgili biri yardım edebilir.
Laptoplarda aşırı yükseğe gerek yok 1000VA alabilirsiniz.

Bu önerilmiş markası harika.

Bu da biraz daha iyisi az biraz fiyat farkıyla daha uzun süre tutabilir markaya karşı şüpheniz olmasın.

30 bin TL'lik bilgisayarı korumak için 2500 TL harcarım önemli değil ama bu bayağı büyük bir şeymiş ben leptopu sırt çantama atıp istediğim yere nasıl götürüyorsam bu UPS denilen şeyi de öyle taşıyabilirim sanıyordum.

Merhaba. Akım korumalı prizi satın almanız daha mantıklısı olur. Bunun nedeni bir masaüstü PC 'yi kullanmıyorsunuz, sadece bataryalı laptop kullanıyorsunuz, batarya yeteri kadar doluysa zaten iç doğası gereği içten UPS desteği onlarda kendiliğinden vardır. Regülatör de masa üstü PC'lere gerekli olup laptopa hiç gerekli değildir, çünkü indirek yolla bir adaptörden geçip beslemeyi yapıyor veya direk batarya ile de çalışıyor. Bu yüzden size en uygun çözüm tamir servisinin tavsiye edebildiği gibi akım korumalı bir prizdir. Yıldırımın yakına düşmesinde işyeri veya meskende toprak hattı ve kaçak akım rölesi birlikte varsa akım korumalı prizin içinde bloke olur, laptop adaptörüne geçememiş olur. Akım korumalı prizi her yere rahatça taşırsınız. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı