Laptopu monitöre bağlayınca düşük FPS alma

BEACT

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, kış indirimlerinde NFS Heat satın aldım. Laptop kullanıyorum, oyunu ultra ayarlarda 60-70 FPS değerleri arasında oynayabiliyorum fakat elimde ASUS VG24VQ 144Hz bir monitör var ve oyunu monitörde oynarken FPS değerleri 29-45 FPS arasında oynuyor ve böyle olunca pek zevk alamıyorum. Sorun nedir sizce? Oyunun optimizasyonu ile bir sıkıntısı var mı acaba? Monitöre HDMI ile bağlanıyorum bu arada.

''Ekranları yinele'' seçeneği mi seçili ?
Laptop ile Monitörün piksel sayısı aynı olmamasından dolayı daha çok piksek render ediyor.
Böyle bir saçmalık yok. İki monitör de aynı çözünürlükte ise tabii ki.

Yazım kurallarına uymayan mesaj
Laptop ekranınızın çözünürlüğü 720P ise bu sorunu yaşamanız gayet doğal çünkü çözünürlük artıyor ve daha az FPS alıyorsunuz.

Arkadaşlar selam, kış indirimlerinde NFS Heat satın aldım. Laptop kullanıyorum, oyunu ultra ayarlarda 60-70 FPS değerleri arasında oynayabiliyorum fakat elimde ASUS VG24VQ 144Hz bir monitör var ve oyunu monitörde oynarken FPS değerleri 29-45 FPS arasında oynuyor ve böyle olunca pek zevk alamıyorum. Sorun nedir sizce? Oyunun optimizasyonu ile bir sıkıntısı var mı acaba? Monitöre HDMI ile bağlanıyorum bu arada.
Bende de aynı sorun vardı, oyunları pencereli modda oyna düzeliyor.

''Ekranları yinele'' seçeneği mi seçili ?

Böyle bir saçmalık yok. İki monitör de aynı çözünürlükte ise tabii ki.
Ekranları genişlet seçeneği seçili.
Laptop ekranınızın çözünürlüğü 720P ise bu sorunu yaşamanız gayet doğal çünkü çözünürlük artıyor ve daha az FPS alıyorsunuz.
Hayır çözünürlüğü 1920x1080.
Yansıtma modunu sadece ikinci ekran olarak seç.
Denedim olmadı.

Ekranları genişlet seçeneği seçili.

Hayır çözünürlüğü 1920x1080.

Denedim olmadı.
İlginç gerçekten. İkinci ekran seçili hâlde olmuyorsa benim yardımım bu kadar. Başka üyelerin fikrini alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı