Laptopu şarjda kullanmak bataryanın ömrünü tüketir mi?

499337

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Laptopum için batarya aldım. Geldi taktım. Sorum şu: Acaba laptopu şarjda (prize takılı) kullanmak laptopa veya aslen bataryaya ve batarya ömrüne zarar verir mi?

Ama performams düşüypr zaten retro batarya orjinali yok. Emin değilim ama madem öyle 1-2 güne bir batarya raporu alırım. Sonuçlar olumlu olursa şu döngü şeysini yaparız.
Haftada bir bataryayı sıfırlayacak kadar kullanıp geri doldur. Bu döngüyle kullanırsan zarar görmez.

Ama performams düşüypr zaten retro batarya orjinali yok. Emin değilim ama madem öyle 1-2 güne bir batarya raporu alırım. Sonuçlar olumlu olursa şu döngü şeysini yaparız.
Sifirlamak degil de belirli bir yuzdenin altina dusurup tekrar doldurun deniyor. Lityum pilleri sifirlamak pillere zarar veriyor diye biliyorum. Ayrica Jarrod's Tech kanali da eger priz yanindaysaniz takili birakin bir sorun olmaz diyor.

Laptoplari anlamam fakat arkadasim soylerdi hep
Fazla performans istiyorsan bataryayi çıkar sonra sarjda oyna..

Evet ama misal ben onceki bataryayi 11 sene kullandim. Beni 11 degil 2-3 sene idare etse bu batarya iyidir. Ama forumda şarjda kullanın sorun olmaz diyenlerde var. Arada kaldım.
Hocam eğer oyun oynuyorsanız mecbur şarjda takıp oynamanız gerekiyor zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı