Laptopu Şarjda Kullanmak Performansı Etkiler Mi?

unclast

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorum kısa. Laptop bataryasını çıkarıp şarja bağlı kullanmak FPS'yi düşürür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşürür de düşürmez de. Bazı bilgisayarlar otomatik olarak güç tasarrufu moduna alıyor. O da özellikle Intel işlemcilerde Turbo Boost modunun az kullanılmasına sebep oluyor. Ve işlemci GHZ azalınca ise FPS düşüyor. Bunu kontrol etmekte fayda var.😀

Evet performansı düşürür.

Bu yüzden oyun oynamadan önce bilgisayarı kapatın. Bataryayı çıkartıp tekrar çalıştırın. Farkı göreceksiniz.

Evet performansı düşürür.

Bu yüzden oyun oynamadan önce bilgisayarı kapatın. Bataryayı çıkartıp tekrar çalıştırın. Farkı göreceksiniz.
Performansın düşmesi mümkün değil. Pil cihaza bağlıyken şarjda olması ile pil takılı değilken şarjda olması arasında herhangi bir performans farkı olmaz.

Performansın düşmesi mümkün değil. Pil cihaza bağlıyken şarjda olması ile pil takılı değilken şarjda olması arasında herhangi bir performans farkı olmaz.

Bizzat ben yaşıyorum bu sorunu. Belki modelden modele değişebilir ancak en kesin çözüm pili çıkarmak.

Ekstra olarak oyunda cihaz ısınacak ve pil de dolaylı olarak ısınacağı için pil kısa sürede ölecektir.

Ekstra olarak oyunda cihaz ısınacak ve pil de dolaylı olarak ısınacağı için pil kısa sürede ölecektir.
Böyle bir şey mümkün değil. Yeni nesil piller %100 dolduktan sonra pil kontrolcüsü güç almayı tamamen kesiyor. Pilin takılı olması cihazı asla extradan ısıtmaz. Sadece pil boşsa ve şarj oluyorsa şarj adaptörü extradan amper harcayacağı için şarj adaptörü ile birlikte pilde ısınabilir. Pilin ömrünün kısalması için sürekli doldur boşalt yapılması gerekiyor. Pilin cihazda takılı olması ve şarj adaptörünün bağlanması pil ömrünü asla kısaltmaz.

Böyle bir şey mümkün değil. Yeni nesil piller %100 dolduktan sonra pil kontrolcüsü güç almayı tamamen kesiyor. Pilin takılı olması cihazı asla extradan ısıtmaz. Sadece pil boşsa ve şarj oluyorsa şarj adaptörü extradan amper harcayacağı için şarj adaptörü ile birlikte pilde ısınabilir. Pilin ömrünün kısalması için sürekli doldur boşalt yapılması gerekiyor. Pilin cihazda takılı olması ve şarj adaptörünün bağlanması pil ömrünü asla kısaltmaz.

Dediğimi anladığınızı düşünmüyorum. Pil ısınacak demedim.

Piller ısıyı hiç sevmez. Ben, oyun oynarken işlemcinin ve GPU'nun üreteceği ısıdan bahsediyorum. Bu ısı, sonuçta pili de ısıtacak ve pilin ömrünü büyük ölçüde kısaltacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı