Laptopu sürekli şarjda kullanmak zarar verir mi?

Ricky Quaresma

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, fazla oyun oynayan biriyim. 15 dakika webde geziniyorsam kalan 45 dakika oyun oynuyorum. Bu yüzden de laptop sürekli şarjda. Bunun laptopa herhangi bir zararı olur mu?

Laptop sonuçta istediğiniz yerde oynayabilirsiniz diye bir şey yok. Şarjda olmayan laptop genellikle çok düşük performans verir.
Yoo ben laptop kullanıyorum şarjda oynasam da oynamasam da hiç bir fark yok, ayrıca zaten laptopların amacı taşımak değil mi neden illa şarjda takılı olması lazım iyi performans vermesi için?

Yoo ben laptop kullanıyorum şarjda oynasam da oynamasam da hiçbir fark yok, ayrıca zaten laptopların amacı taşımak değil mi neden illa şarjda takılı olması lazım iyi performans vermesi için?

İçindeki ekran kartının 100W güçte olduğunu düşünelim. Batarya anlık olarak bu kadar gücü veremez. Teknik olarak verebilir ama bu sefer de hem çok ısınır hem de ömrü feci azalır. Sizin laptopunuz Gaming değilse aynı performansı göstermesi olası.

İçindeki ekran kartının 100W güçte olduğunu düşünelim. Batarya anlık olarak bu kadar gücü veremez. Teknik olarak verebilir ama bu sefer de hem çok ısınır hem de ömrü feci azalır. Sizin laptopunuz Gaming değilse aynı performansı göstermesi olası.
Valla dediğin doğru olabilir, ben hayatımda sadece laptop kullandım ve batarya takılı olsa da olmasa da oyun gücünde bir fark hissetmedim, belki ben fark etmemişimdir.

Oyun oyna yada oynama, en sağlıklısı şarjda kullanmaktır tabi 30-40 günde bir bataryayı deşarj/şarj etmek gerekli onun haricinde öyle çok kasılması gereken bir konu değil sonuçta 2-3 yıl sonra batarya ne yaparsan yap çöp olacak.

Geri
Yukarı