Laptopu şarjda kullanmak zararlı mı?

Eğer her zaman şarjda kullanacaksan bataryan ölür, sadece oyunda da batarya takılıyken şarjda oynarsan yine bataryan ölür: Aynı şeyi ben yaşadım o yüzden laptopu her zaman şarjda tutacaksan bataryayı çıkart oyun oynarken de şarjda tutacaksan bataryayı yine çıkart. Bu dediklerim sizin için önemli uygulamanızı tavsiye ederim.

Merhabalar. Bilgisayarım CS:GO'da en yüksek ayarlarda 100 FPS veriyor ortalama, şarj aletini çıkarınca 30 FPS'e kitleniyor. Şarjda oynarsam batarya ömrü azalır mı?

Hocam bunu pil ayarlarından degiştirebiliyorsunuz galiba.
Pil> Gelişmiş seçeneklerde pilde performans modunu vb. modları ayarlayabilirsiniz.
Onun dışında bence pek zararlı değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bataryayı sakın çıkarma. Ani elektrik kesintisi gibi durumlarda sorun olabilir. Bu videoyu izle yardımcı olacaktır. @çokdüşünenbiri adlı arkadaşın dediği şekilde kullanıyorum ben.

Son düzenleme:
Bataryayı çıkartıp prizden oynayabilirsin. Ani güç kaybında SSD varsa zarar görebilir; diğer donanımlar zarar görebilir.

Batarya takılı iken şarjda kullanman ise bataryaya zarar verir.

Zannetmiyorum bende laptop kullanıcısıyım 3-4 yıldır oyun oynuyorum aynı laptopta çok az bir fark oldu gene 3 saat rahat dayanıyor zaten pildeyken oyun performansın çok düşer ve pcni zorlarsın bu da daha çok zarar verir.

Yine safsatalarla dolmuş etraf.

Kısa ve net cevap vereyim. İstediğiniz gibi kullanın. Tek diyeceğim oyun ve yüksek performans için kesinlikle prizde kullanın. Günlük kullanımda da ister prizde ister pilde keyfiniz bilir.

Pil ömrü her şartta bitecek. Belirli bir döngüsü var. Sizin edeceğiniz azami dikkat maksimum birkaç ay kâr sağlar. Kafanızı yormanıza değmez emin olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı