Laptopu şarjda kullanmak zararlı mı?

Daha fazla  
Bugün elime ulaştı ve şarjı bittiği için şarjda dizi izledim, yeri gelir oyunda oynarım. Bu zararlı mı? Bir de %80'e sabitledim uygulama üzerinden şu anda gücü bataryadan değil de güç kablosundan mı alıyor, öyleyse hiç zararı yok diyebilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Nitro an 515 58.

Sabitleyince sorun olmaz demişler bir kaç konuda.
Merhaba, şarjınızı 90 dan yukarı çıktıktan sonra çıkarmayı ve 20 nin altına düştükten sonra takmayı ihmal etmeyin, aman aman bir zararı olmasa bile ileride bataryaya zarar verebilir.

Merhaba hocam, bilgisayarınız laptop olduğu için pilde ve şarjda iken performans farkı yaşamanız muhtemel, tam performans için şarjda kullanmanız daha mantıklı ancak yeri gelir dizi izlerseniz, şarjdan çıkarabilirsiniz.
Ama şarjınız %20 - %25'ten az olmasın derim.

Bu arada bende laptop kullanıyorum ve pildeyken 120 FPS aldığım bir oyun en az 20 FPS'ye iniyor daha da indiği oluyor.

Windows 11'de %100 olduktan sonra prize bağlı moduna geçiyor. Tabii bu laptop a da bağlı ama yeni laptoplarda %100'den sonra prize bağlı moda geçiyor. Hocam ara sıra sarjdan çıkarıp %20'nin altına düşmeden takmak bataryayı rahatlatacaktır.

Merhaba, şarjınızı 90'dan yukarı çıktıktan sonra çıkarmayı ve 20'nin altına düştükten sonra takmayı ihmal etmeyin, aman aman bir zararı olmasa bile ileride bataryaya zarar verebilir.

Yanlış bilgi oyun bilgisayarı şarjda kullanılır.

Sabitleyince sorun olmaz demişler birkaç konuda.

Evet doğru 80 sabitlemen. Şarjdan uzakta kullanacağın zaman 100 yapıp kullan fakat şarjda iken sabitlemen daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı