Laptopu sürekli uyku modunda bırakmak

justreo

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta görüldüğü üzere ben laptopla işim bittiğinde onu kapatıp açmak yerine uyku moduna alıyorum. Bunun laptopa veya bataryaya bir zararı var mıdır? Aldığımdan beri böyle kullanıyorum.

Hiçbir zararı yok. Uyku modunda cihaz çok az güç tüketir ve işlerinize kaldığınız yerden devam etmenizi inanılmaz kolaylaştırır. Cihazı kapatmak yerine sürekli uyku modunda kullanabilirsiniz.
Teşekkürler. Pil ömrünü kısaltır diyen olmuş korktum biraz. Birde bildiğim kadarıyla uyku modunda ram hariç diğer donanımlar devredışı kalıyor. Buda donanıma sıkıntı vermeyeceğine yorulabilir sanırım.

Pil ömrüne hiç bir şekliyle olumsuz olan durumu söz konusu değildir. Aksine sistem dosyaları ilk açılıştaki gibi laptop pilini zorlayıp yoramayacağından olumlu yanı bile vardır. Benzetmek gerekirse eğer monitöre PC'den örneğin sinyal gitmediğinde (kesildiğinde) uyku moduna geçip çok az watt çekerek elektrik tüketimini çok azaltmasına çok benzerdir. Kolay gelsin.

Pil ömrüne hiç bir şekliyle olumsuz olan durumu söz konusu değildir. Aksine sistem dosyaları ilk açılıştaki gibi laptop pilini zorlayıp yoramayacağından olumlu yanı bile vardır. Benzetmek gerekirse eğer monitöre PC'den örneğin sinyal gitmediğinde (kesildiğinde) uyku moduna geçip çok az watt çekerek elektrik tüketimini çok azaltmasına çok benzerdir. Kolay gelsin.
Uyku modundayken 1 günde %9-10 sarj yiyor. Buda normaldir sanırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı