Laptopu yatakta kullanırken ısınıyor

shtymerenn

Hectopat
Merhaba,
Laptopu video izleyeceğim zaman yatakta yatarken dizimin üzerine koyuyorum bazen. Sadece tarayıcı ve tarayıcıda YouTube falan açık oluyor ama ona rağmen bayağı bir ısınıyor. Masamda kullanırken daha ağır iş yaparken bile ısınmıyorken yatakta sadece 1 Chrome sekmesinde bile ısınıyor bunun sebebi ne olabilir?

Ayrıca masanın üstündeyken aynı şekilde bir sekmeden video izlerken de ısınmıyor sadece yatarken ısınıyor.

Merhaba,
Laptopu video izleyeceğim zaman yatakta yatarken dizimin üzerine koyuyorum bazen. Sadece tarayıcı ve tarayıcıda YouTube falan açık oluyor ama ona rağmen bayağı bir ısınıyor. Masamda kullanırken daha ağır iş yaparken bile ısınmıyorken yatakta sadece 1 Chrome sekmesinde bile ısınıyor bunun sebebi ne olabilir?

Ayrıca masanın üstündeyken aynı şekilde bir sekmeden video izlerken de ısınmıyor sadece yatarken ısınıyor.
Havalandırma girişleri kapanıyor olabilir.

Fan girişleri kapanıyor olabilir.
Bende düşündüm ama sadece laptopun altında ve klavyenin üstünde hava giriş/çıkışı var. Teknik olarak masama düz olarak koyduğum zaman alttaki giriş/çıkış kapanıyor ama yatarken yatma pozisyonumdan dolayı boşluğun 70%'i falan tamamen açıkta kalıyor

Laptoplarda genelde hava girişi alttadır siz onu yumuşak bir yüzeye(yatağınıza) koyarsanız o girişler kapanır ve hava alamadığı için soğutma verimi azalır. Yatakta izlerken altına bir kitap, tepsi vb. koyun.

Dostum ısı verdiği yer yatak yani lastik masa tahta. Lastik ısıyı alıp daha da ısıtıp yansıtır. Bu da laptopun daha fazla ısıya maruz kalmasına sebep olur.

Geri
Yukarı