Laptopum oyun oynarken kapanıyor

LuXe

Decapat
Daha fazla  
Dostlar selam, yeni laptop aldım internetten sistem ortalama sistem ama oyunlarda gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Herhangi bir oyun oynarken bilgisayar bir anda kapanıyor kendini yeniden başlatıyor. Sizce neden oluyordur ve nasıl düzeltebilirim?

Bahsettiğiniz soğutucu için herhangi bir öneriniz var mı? Link atarsanız sevinirim.

Hocam çok fazla para vermenize gerek yok, internete "laptop soğutucu" yazın, 100-200TL arasında olanlar iş görür. Not: 2 fanlı olanları tavsiye ederim, 2 fandan fazla olanlar tamamen göz boyama taktiği bir işe yaramıyor.

Bahsettiğiniz soğutucu için herhangi bir öneriniz var mı? Link atarsanız sevinirim.

Kapandığı andaki sıcaklık muhtemelen 83 88 arasında test yaptım ona dayanarak söylüyorum.

Hocam o zaman soğutucu yolu size gözüktü. Eğer içi temiz değilse temizleyip termal macun sürebilirsiniz.

Dostlar selam, yeni laptop aldım internetten sistem ortalama sistem ama oyunlarda gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Herhangi bir oyun oynarken bilgisayar bir anda kapanıyor kendini yeniden başlatıyor. Sizce neden oluyordur ve nasıl düzeltebilirim?

Hocam fan alabilirsiniz soğutucu veya laptopun altına 1 kitap koyun fanı boşta kalacak şekilde. Sistem özelliklerini atar mısınız? Driverları güncelleyin.

Hocam fan alabilirsiniz soğutucu veya laptopun altına 1 kitap koyun fanı boşta kalacak şekilde. Sistem özelliklerini atar mısınız? Driverları güncelleyin.
Driverlar güncel. Sistem özellikleri şu şekilde;
-GeForce GTX 1650ti ekran kartı
-8 GB Ram
-Intel(R) Core(TM) i5-10300H CPU @ 2.50GHz
-Model: HP Pavilion Gaming 16-A0024NT

Hocam çok fazla para vermenize gerek yok, internete "laptop soğutucu" yazın, 100-200TL arasında olanlar iş görür. Not: 2 fanlı olanları tavsiye ederim, 2 fandan fazla olanlar tamamen göz boyama taktiği bir işe yaramıyor.
Tamamdır sağolun tavsiyeleriniz için. İyi akşamlar.

Bu güzel bir soğutucu 220TL.

Bunda tavsiye ederim

Tamamdır sağ olun tavsiyeleriniz için. İyi akşamlar.

Önemli değil, eğer cevaplarımdan birisi işinize yaradı ise hemen yandan çözüm olarak işaretleyebilirsiniz. İyi akşamlar.

Bunda tavsiye ederim

Alınmaz, yeni cihazlarda birden çok hava çıkışı var ek olarak cihazın fanını bozabiliyor.

Driverlar güncel. Sistem özellikleri şu şekilde;
-GeForce GTX 1650 Ti ekran kartı.
-8 GB RAM.
-Intel(R) Core(tm) i5-10300H CPU @ 2.50GHz
-Model: HP Pavilion Gaming 16-A0024NT

Tamamdır sağ olun tavsiyeleriniz için. İyi akşamlar.

Sistem özellikleriniz iyi ısınması zor ama laptop olduğu için kasadaki performansı vermez. İşlemciniz ekran kartı için uyumlu değil gibi ama çok bilmiyorum :D

Geri
Yukarı