Laptopum prize takılı iken çok ısınıyor

salihhhh

Decapat
Prize takılıyken 85 derece bataryayı kullanırken 65-70 arası derecelerde çalışıyor. Ama bataryayı kullanırken sabit çok düşük FPS alıyorum.
Bunun sebebi nedir? FPS çözümü varsa onu yapayım. Fazla ısınmasını istemiyorum. Bir diğer sorum da BIOS güncellemesi yapsam daha düşük değerler alır mıyım?

Şarja takılı bir haldeyken ısınması normaldir hocam. Eğer şarja takılı halde değilken FPS sorunu yaşıyorsanız bataryanızda bir sorun olabilir.

Prize takılıyken 85 derece bataryayı kullanırken 65-70 arası derecelerde çalışıyor. Ama bataryayı kullanırken sabit çok düşük FPS alıyorum.
Bunun sebebi nedir? FPS çözümü varsa onu yapayım. Fazla ısınmasını istemiyorum. Bir diğer sorum da BIOS güncellemesi yapsam daha düşük değerler alır mıyım?

Batarya ayarlarından maksimum performansa ayarlayın prizde otomatik olarak maksimum performans alıyor olabilir batarya da durum da ha farklı da ha uzun pil ömrü sunmak için dengeliye alıyordur.

Şarja takılı bir haldeyken ısınması normaldir hocam. Eğer şarja takılı halde değilken FPS sorunu yaşıyorsanız bataryanızda bir sorun olabilir.
mesela lolde sabit 30fps alıyorum şarja takılı değilken
Markası ne? Fanların olduğu kısım kapalı kalıyor olabilir mi?
acer nitro 5 2020 modellerinden birisi

Pil doluyken ya fişi çıkarın ya da pili. Aslında evde pile gerek yok pek. Dolu pil fişte kaldıkça ısısı artar ve bu anakarta, işlemciye, ekran kartına da yansır. Ayrıca pilin sağlığı da bozulur. Tabi zamanla anakartı da yer.

Markası ne? Fanların olduğu kısım kapalı kalıyor olabilir mi?
acer nitro 5 2020 modellerinden birisi
Pil doluyken ya fişi çıkarın ya da pili. Aslında evde pile gerek yok pek. Dolu pil fişte kaldıkça ısısı artar ve bu anakarta, işlemciye, ekran kartına da yansır. Ayrıca pilin sağlığı da bozulur. Tabi zamanla anakartı da ye

Pil doluyken ya fişi çıkarın ya da pili. Aslında evde pile gerek yok pek. Dolu pil fişte kaldıkça ısısı artar ve bu anakarta, işlemciye, ekran kartına da yansır. Ayrıca pilin sağlığı da bozulur. Tabi zamanla anakartı da yer.
fişi çıkardığımda fps sabit 30a düşüyor

Yeni konular

Geri
Yukarı