Laptopumu yere düşürdüm

Atamam ama anlatayım istersen dikdörtken taban 9 vidası var ortadada bir giriş gibi boşluk var.

Böyle bir batarya yok mu?

531E955D-C63C-4116-99AC-A511503F54C9.jpeg

Sallayınca ses geliyor, çok korkuyorum halihazırda bir şey görünmüyor satabil çalışıyor ne yapmam lazım evde? En kötü bilgiseyarcıya götüreceğim. HDD değil SSD kullanıyorum, dizimden düştü 5-15 cm arası bir mesafe dizimden açıkken düştü. Laptop https://www.hepsiburada.com/asus-d5...e-15-6-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB00001ATMM8.
..

Hayır benim bilgiseyarımın batayası yok.
İçinde var büyük ihtimal arka kapak açılıyor. Vidlarını sök ince bir alet ile yanlardan açtırmaya çalış fazla içine sokmadan.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burdan anlamam mümkün değil.

Vidaları sökebilecekseniz sökün, ayrıca bir zemine söktüğünüz vidaların yerini unutmamak için aynı şekilde konumlandırın.
Hocam 2 sorum var sizi yoruyorum kusura bakmayın, vidaları söktükten sonra kabak nasıl açılcak ve geri vidaları yerleştirmek ve kapatmak zormu?

Hocam 2 sorum var sizi yoruyorum kusura bakmayın, vidaları söktükten sonra kabak nasıl açılcak ve geri vidaları yerleştirmek ve kapatmak zormu?
Pena tarzı bir şey ile açtırabilirsiniz veya başta eliniz ile hafif kırmıyacak şekilde açabilirsiniz.
Hayır normal çıtçıtlı kapak. Yerine otutrunca hafif bastırıcaksınız vida yerlerine oturucaktır ztn.
Önceden tamir gördüyse kolay açılır.

Vidaları çıkardıktan sonra kapağı çıkarmak için net cevap veremeyeceğim çünkü modelden modele değişiyor. Siz çıkarmayı denersiniz işte.

Vidaları çıkarıp takmak zor değil fakat vidaların boyutu değişkenlik gösterdiği için vidaları düzgün konumlandırmanız lazım. Mesela sol üst kasımdan vida çıkardıysanız çıkardığınız vidayı bir kağıdın sol üstüne koyun.

Pena tarzı bir şey ile açtırabilirsiniz veya başta eliniz ile hafif kırmıyacak şekilde açabilirsiniz.
Hayır normal çıtçıtlı kapak. Yerine otutrunca hafif bastırıcaksınız vida yerlerine oturucaktır ztn.
Önceden tamir gördüyse kolay açılır.
Açarken diğer bilgiseyardan yazıcam, burda kalabilirmisiniz?

Geri
Yukarı