Laptopun bataryasını çıkarınca FPS düştü

yokediciosman

Yoctopat
Daha fazla  
Laptopun bataryası çok şişmişti, bilgisayarcıya götürüp bataryasını çıkarttım. Eve gelip Valorant'a girdiğimde ortalama 100-120 olan FPS'in 40-50 civarına düştüğünü gördüm. PC Lenovo Ideapad-510 ne yapacağımı bilemiyorum. Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopun bataryası çok şişmişti, bilgisayarcıya götürüp bataryasını çıkarttım. Eve gelip Valorant'a girdiğimde ortalama 100-120 olan FPS'in 40-50 civarına düştüğünü gördüm. PC Lenovo Ideapad-510 ne yapacağımı bilemiyorum. Yardım eder misiniz?
Düşer tabii ki. Parçalar gereken voltajı çekemediğinden düşük voltaj ile çalışabildiği kadar çalışıyor ve az performans veriyor bu gayet normal.

Bataryasız oynadığın sürece bu şekilde devam eder. Hatta batarya ile oynasan dahi batarya da kendini kısıtlıyor laptoplarda oyun oynayacaksan şarjda oynayacaksın başka yolu yok.

Batarya varken zaten şarjda oynuyordum ama şiştiği için patlamasından korktum ve bataryayı aldırdım. Aynı voltajı çekmesini sağlayamaz mıyım yine Intel XTU vb. programlarla?

Teşekkürler.

Aynı voltajı çekmesini sağlayamaz mıyım yine Intel XTU vb. programlarla?

Program ile olacak iş değil bunlar. Bataryasız oynarsan gerekli verimi hiç alamazsın, batarya vasıtasıyla oynarsan nispeten daha düşük FPS alırsın ve bu pilin ömrünü kısaltır. Yeni batarya alıp şarjda oynamaya devam edeceksin işte.

Bataryasız oynadığın sürece bu şekilde devam eder. Hatta batarya ile oynasan dahi batarya da kendini kısıtlıyor laptoplarda oyun oynayacaksan şarjda oynayacaksın başka yolu yok.
Alakası yok. Şarj cihazından gelen güç değerleri her zaman tam performansı karşılayabilecek düzeydedir. 5-8 bin MAh arası bir laptop bataryasını şarj etmek için adaptörden gelen gücün tamamı oraya mı aktarılıyor sanıyorsunuz? :D.

burda çok bilmiş arkadaşlar,düşer tabii parçalar istediği voltajı çekemediği için cart curt demiş.
alakası yok,sadece ekran kartı profilin kayıtlı kalmış sanki batarya %0 gibi değerlendirip güç tasarruf moduna geçiyor.
yapman gereken öncelikle ddu ile ekran kartını tamamen silmek ardından da geri yüklemek,iyi oyunlar.

Geri
Yukarı