Laptopun DVD yerini söküp HDD takmak mantıklı mı?

Magamelaa

Hectopat
Daha fazla  
Laptopta 120 GB SSD var bir de elimde 1 TB HDD var. DVD yerini hiç kullanmıyorum onun yerine HDD taktırsam olur mu? Windows SSD'ye kurulu olduğu ve olacağı için HDD taksam da Windows yavaş olmaz değil mi? Bu arada oyunları HDD'ye kuracağım SSD ile arasında çok fark olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopta 120 GB SSD var bir de elimde 1 TB HDD var. DVD yerini hiç kullanmıyorum onun yerine HDD taktırsam olur mu?

Cihazın DVD girişi SATA ise dönüştürücü ile takabilirsiniz. (2010 yılı ve sonrası cihazlar SATA oluyor %99)

Windows SSD'ye kurulu olduğu ve olacağı için HDD taksam da Windows yavaş olmaz değil mi?

Hayır olmaz.

Bu arada oyunları HDD'ye kuracağım SSD ile arasında çok fark olur mu?

Oyunda yükleme ekranları SSD'ye göre yavaş olacaktır ama performansı (Örneğin FPS'yi) etkilemez.

Cihazın tam modelini söylerseniz dönüştürücü önerisi yapabilirim.

Cihazın DVD girişi SATA ise dönüştürücü ile takabilirsiniz. (2010 yılı ve sonrası cihazlar SATA oluyor %99)

Hayır olmaz.

Oyunda yükleme ekranları SSD'ye göre yavaş olacaktır ama performansı (örneğin FPS'yi) etkilemez.

Cihazın tam modelini söylerseniz dönüştürücü önerisi yapabilirim.

ASUS X505bp, bilgiler için teşekkürler.

ASUS X505bp, bilgiler için teşekkürler.

Cihazın DVD sürücüsü kaç mm bulamadım. Kendiniz DVD sürücüsünü söküp ölçebilirsiniz. Ya 9.5mm ya da 12.7mm olur. Ben size her iki ölçüden bir örnek link bırakayım.
9.5mm:
12.7mm:

Laptopta 120 GB SSD var bir de elimde 1 TB HDD var. DVD yerini hiç kullanmıyorum onun yerine HDD taktırsam olur mu? Windows SSD'ye kurulu olduğu ve olacağı için HDD taksam da Windows yavaş olmaz değil mi? Bu arada oyunları HDD'ye kuracağım SSD ile arasında çok fark olur mu?

Evet hem de çok mantıklı artık DVD'yi kimse kullanmıyor.

Cihazın DVD sürücüsü kaç mm bulamadım. Kendiniz DVD sürücüsünü söküp ölçebilirsiniz. Ya 9.5mm ya da 12.7mm olur. Ben size her iki ölçüden bir örnek link bırakayım.
9.5mm:
12.7mm:

Takmak için bunları almam gerekiyor değil mi?
Yardım eden herkese çok teşekkürler beni aydınlattığınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı