Laptopun fan sesi motor gibi çıkıyor

necasetabi

Decapat
Daha fazla  
Videoda ki gibi tuhaf bir ses geliyor ve son 1 haftada böyle oldu. 2 yıldır bakım yapmıyorum az önce tozunu aldım sadece fakat yeterli olmadı sanırım. Fan mı bozuldu termal macun mu lazım hiçbir fikrim yok. Teknik servise vermeyi düşünmüyorum. Ne yapmam gerekiyor?
Laptop.
Ses

Ürün garantisi bitti. Sadece bir fanda sıkıntı görünüyor kendimde değiştiremez miyim?
Fanı sök ve milin girdiği deliğe silikon yağ, zincir yağı veya gres sür. Makine yağı gibi ince yağlar sürersen o yağ yüksek devirde tutunamayacağı için çabuk sökülür.

Böyle kronik problem mi olur ya? 😡
Sen ver parayı al ASUS'u sonra kronik sorun.☹️

Servise göndermek dışında kendim yapabileceğim bir şey var mı? Yağ damlatmak ya da fanı değiştirmek gibi.

Fanı sök ve milin girdiği deliğe silikon yağ, zincir yağı veya gres sür. Makine yağı gibi ince yağlar sürersen o yağ yüksek devirde tutunamayacağı için çabuk sökülür.
Sorun büyük ihtimalle bundan kaynaklanıyor yarın deneyip sonucu yazarım. Fanı sökerken ekstra dikkat etmem gereken bir şey var mı?

Sorun büyük ihtimalle bundan kaynaklanıyor yarın deneyip sonucu yazarım. Fanı sökerken ekstra dikkat etmem gereken bir şey var mı?
Kullandığın tornavidada mıknatıs olmasın yeter, ben patır kütür söktüm ve bir sıkıntı olmadı. Ben zincir yağı kullandım ve iki senedir hala ses yok; bilgisayar da10 senelikti bu arada.

Geri
Yukarı